Majówka 2022. Gdzie jechać, jeśli masz niewiele wolnego? Ciekawe miejsca w Polsce warte odwiedzenia

Tegoroczna majówka zbliża się wielkimi krokami. Niestety, dla wielu osób tegoroczny weekend majowy to zaledwie jeden dzień wolny od pracy. Warto jednak wykorzystać ten czas na mały wyjazd. Dobry plan i wybranie ciekawego miejsca położonego w niedalekiej okolicy zagwarantują piękne wspomnienia i miło spędzone chwile.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tegoroczny długi weekend majowy nie dla wszystkich okaże się długi. Święto Pracy 1 maja wypada w niedzielę, co oznacza, że kolejny dzień jest dniem pracującym. Z kolej wolny będzie wtorek 3 maja - więc warto wykorzystać ten czas na mały wypad samochodem, by odkryć ciekawe miejsca w Polsce.

Majówka 2022 - atrakcyjne kierunki, które warto zobaczyć

Jeśli nie masz planów na zagraniczny wyjazd w majówkę lub najzwyczajniej nie masz opcji wykorzystania urlopu, nie rezygnuj z miłego spędzenia czasu! Warto wykorzystać nawet jeden dzień wolnego, by odkryć nowe i ciekawe miejsca, których w Polsce nie brakuje. Wystarczy dobre zaplanowanie czasu i wybranie odpowiedniego miejsca, by wykorzystać ten czas jak najlepiej. 

Przygotowaliśmy listę wartych odwiedzenia miejscówek. Nie brakuje tu propozycji dla osób, które cenią sobie odpoczynek i relaks, ale również ciekawych miejsc dla rodzin i atrakcji dla dzieci.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Aktywna majówka 2022 - góry, jeziora i polskie wybrzeże

Jeśli uwielbiacie spokój i bliskość z naturą, koniecznie wybierzcie się do jednego z polskich Parków Narodowych.

  • Mieszkańcy północnej części kraju mogą odwiedzić Woliński Park Narodowy. To najpiękniejszy odcinek polskiego wybrzeża klifowego, dobrze zachowane lasy bukowe, unikalna wyspiarska delta Świny oraz przybrzeżny pas wód Bałtyku.
  • Kampinowski Park Narodowy to bez wątpienia duma województwa mazowieckiego. Podziwiać tam możemy niesamowitą florę i faunę, a bogata mapa atrakcji zapewni rozrywkę każdemu odwiedzającemu. 
  • Dla wszystkich odwiedzających południe kraju poleca się Tatrzański Park Narodowy. Malownicze, górskie widoki, piękne trasy piesze i rowerowe oraz bogata i różnorodna przyroda z pewnością zachwycą każdego. Szczególnym miejscem jest m.in. wodospad Wielka Siklawa, czy położone w Tatrach jezioro Wielki Staw.

Mapa atrakcji dla osób szukających relaksu i odpoczynku

Weekend majowy to bez wątpienia czas odpoczynku. Jeśli nie przepadasz za górskimi wycieczkami, a trasy rowerowe zupełnie cię nie interesują, sprawdź ciekawe miejsca, w których można odetchnąć, korzystając z oferty term, basenów lub spa. 

  • Park wodny Suntago - położony w miejscowości Wręcza w woj. mazowieckim park wodny, który jest największym w Europie parkiem rozrywki i wypoczynku. Znajdziemy tam masę atrakcji dla każdego: 32 zjeżdżalnie wodne, 18 basenów, 13 gabinetów spa i 10 saun. Ponadto wypoczywać możemy pod prawdziwymi palmami i bujną roślinnością.
  • Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia są znajdujące się południu kraju termy Chochołowskie. Odpoczniemy tam w gorących wodach termalnych, które są największym tego typu obiektem w Polsce. Poza basenami z widokiem na góry znajdziemy tam bogatą ofertę spa, solarium oraz liczne atrakcje dla dzieci. 

Obiekty historyczne, które warto odwiedzić w majówkę 2022 

Dla wszystkich, którzy szukają ciekawych miejsc bogatych w lokalną kulturę i historię, przygotowaliśmy listę obiektów wartych odwiedzenia w majówkę 2022 roku.

  • Zamek Królewski na Wawelu to miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć. Kraków jest kolebką sztuki, kultury i historii naszego kraju, a mury Wawelu kryją wiele historii. Poza pięknym zamkiem warto zwiedzić resztę miasta. Kraków jest bogaty w wiele ciekawych atrakcji, można tu zwiedzić podziemia rynku i Bazylikę Mariacką, a także przespacerować się pięknymi uliczkami starego miasta, czy Bulwarami Wiślanymi.
  • Wrocław także jest cudownym miastem na mapie Polski. To właśnie tam znajdziemy piękną i bogatą architekturę, małe rzeźby lokalnych krasnali czy niesamowity Ogród Japoński i najstarsze ZOO w Polsce. Miasto kryje wiele pięknych i malowniczych ulic oraz jest bogate wiele atrakcji dla osób w każdym wielu. Bez wątpienia warto zobaczyć: Muzeum Narodowe, ogród botaniczny, Panoramę Racławicką czy zgubić się w wąskich uliczkach starówki.
  • Ostatnim na naszej liście jest Trójmiasto. Każde z trzech nadmorskich miast ma wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Sopot cechuje niezwykły, uzdrowiskowy klimat i najdłuższe molo. Z kolei w Gdyni można poczuć prawdziwie portowy klimat, znajdziemy tam również sławny klif Gdynia Orłowo gdzie można podziwiać widoki i zjeść świeżą, bałtycką rybę. Gdańsk to przede wszystkim piękne i stare miasto, które oferuje wiele atrakcji takich jak: ulica Długa i Długi Targ, stocznia Gdańska, Fontanna Neptuna, czy warty odwiedzenia Park Oliwski. 

Źródło: triverna.pl

***

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: