Majówka 2022. Co zobaczyć w Czechach? Za naszą granicą czeka sporo nieodkrytych atrakcji

Kraje sąsiadujące z Polską są często niedoceniane i pomijane w podróżniczych planach. W pogoni za odległymi i egzotycznymi zakątkami na ziemskim globie często zapomina się o tym, co znajduje się blisko nas. Wypad do Czech może zagwarantować nam masę wspaniałych wspomnień.

Czechy to państwo graniczące z naszym krajem. Mimo niedalekiej odległości wciąż nie zostało do końca odkryte przez polskich turystów. Wybierając się na urlop, zazwyczaj planujemy wyjazd do popularnych kurortów. Jak się jednak okazuje, często najciekawsze i najbardziej fascynujące miejsca możemy odnaleźć w sąsiedztwie.

Zobacz wideo Szlezwik-Holsztyn - wakacje z pupilem

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Majówka 2022. Co zobaczyć w Czechach? Praga

Praga to prawdopodobnie najbardziej reprezentacyjne i najchętniej odwiedzane miasto w Czechach. Nie znaczy to jednak, że wraz ze swoją popularnością straciła na atrakcyjności. Jeżeli jednak chcemy dobrze poznać to miasto, jeden dzień może nam nie wystarczyć. Stare Miasto, wpisane na listę UNESCO, słynny most Karola i barokowa Mała Strana to zaledwie początek. Mnogość muzeów sprawia, że paradoksalnie, im bardziej zapuszczamy się w nieznane rejony stolicy Czech, tym bardziej odkrywamy, jak niewiele jeszcze widzieliśmy.

Majówka 2022. Co zobaczyć w Czechach? Czeskie Skalne Miasta

Adrspach, Czeskie Skalne Miasto oraz leżące obok Tuplickie Skalne Miasto to fascynujące rezerwaty przyrody zlokalizowane bardzo blisko polskiej granicy. Utworzone zostały z bloków piaskowych powstałych, podobnie jak przypadku Gór Stołowych, w wyniku wietrzenia skał. Turystów fascynują niepowtarzalnymi, abstrakcyjnymi kształtami.

Majówka 2022. Co zobaczyć w Czechach? Zamek Nachod

To kolejna warto zobaczenia budowla, znajdujący się obok polskiej granicy. Kojarzony z Albertem Wallensteinem Zamek Nachod, został przerobiony na renesansowy pałac na przełomie XVI i XVII wieku.  W środku odwzorowano stare wnętrza m.in. autentyczny pokoik dziecięcy z zabawkami sprzed kilku wieków. Wnętrza zamku utrzymane są w dość zróżnicowanym stylu, znajdziemy tam np. motywy rustykalne, jak i wnętrza bardziej wystawne, barokowe.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: