Majówka 2022. Gdzie pojechać na jednodniowy wypad? Najpiękniejsze miejsca w Polsce

Choć długi weekend majowy według prognoz nie zapowiada się najlepiej pod względem pogodowym, to wielu z nas chce się gdzieś wyrwać, żeby zobaczyć kawałek świata, lub po prostu pobyć przez chwilę na łonie natury. Gdzie najlepiej zrobić jednodniowy wypad w nadchodzącą majówkę? Oto kilka propozycji.

Majówka 2022 przed nami, więc zapewne niemal każdy zadaje sobie już pytanie, jak i gdzie spędzić ten czas. Jeśli nie macie ochoty na zagraniczne wojaże, wybierzcie się na krótki rajd po okolicy. Często bowiem zdarza się, że nie znamy zbyt dobrze swojego regionu zamieszkania i nie mamy pojęcia o tym, jakie atrakcje turystyczne czekają na nas niemal na wyciągnięcie ręki. Jednodniowy wypad to świetna okazja, aby się o tym przekonać. Gdzie warto spędzić choćby jeden dzień?

Zobacz wideo Majówka w domu? Aquaparki będą namiastką wyjazdu [TEST]

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Majówka 2022: najlepsze miejsca na jednodniowy wypad - Muzeum Zamkowe w Pszczynie

Zamek w Pszczynie to prawdziwa perełka województwa śląskiego. Tym, co wyróżnia to Muzeum Zamkowe jest m.in. fakt, że w odróżnieniu od większości podobnych zabytków na terenie Polski, udało mu się zachować oryginalny wygląd i wystrój pałacowych wnętrz.

Odwiedzając zamek można podziwiać oryginalne wnętrza mieszkalne z XIX i XX wieku, apartamenty cesarza Wilhelma II oraz piwnice w stylu gotyckim z wystawami czasowymi i zbrojownią. Poznając obiekt, możemy przekonać się także, jakie były ulubione rozrywki ostatnich właścicieli Pszczyny, czyli Hochbergów. Niemal na każdym kroku możemy natknąć się tam na myśliwskie trofea. Muzeum najlepiej zwiedzać z audioprzewodnikiem, ponieważ we wnętrzach niemal nie spotkamy żadnych opisów.

Majówka 2022: najlepsze miejsca na jednodniowy wypad - Sandomierz 

Miasto to jest położone w województwie świętokrzyskim i jest nazywane "Małym Rzymem". Główne atrakcje Sandomierza to unikalny, pochyły rynek i wspaniały Ratusz, a także podziemna trasa, zamek i niezwykłe wąwozy lessowe.

Fascynatów historii i architektury z pewnością zachwyci widok Kościoła Św. Ducha (będący jednym z najstarszych wybudowanych z cegły kościołów w Polsce), Zamku Królewskiego (wzniesionego przez króla Kazimierza Wielkiego) oraz Katedry Najświętszej Maryi Panny.

Majówka 2022: najlepsze miejsca na jednodniowy wypad - Krynica Zdrój

Prawdopodobnie najbardziej znane górskie uzdrowisko w Polsce, położone w województwie małopolskim i charakteryzujące się wieloma ścieżkami rowerowymi. To jednak niejedyna atrakcja, która czeka na miłośników rekreacji. Kolejka terenowa na Górę Parkową i kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką zapewniają niezapomniane widoki. 

Rodziny z dziećmi z pewnością ucieszy natomiast zwiedzanie Muzeum Zabawek. Krynica-Zdrój najbardziej znana jest jednakże z pijalni wód mineralnych, a zwłaszcza z Pijalni Głównej, która mieści się przy krynickim deptaku.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: