Wielkanoc 2022 nad morzem - gdzie warto ją spędzić? Trzy ciekawe propozycje na tegoroczne święta

Zastanawiacie się, gdzie się wybrać na wiosenny urlop? Mamy trzy ciekawe propozycje, gdzie warto spędzić Wielkanoc w 2022 r. nad morzem. Sprawdźcie koniecznie nasze pomysły!

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Wielkanoc 2022 zbliża się nieubłaganie, więc czas planować tegoroczne urlopy świąteczne. Jak mawiają Włosi - "Natale con i tuoi, Pasqua con chi vuoi" (tł. Boże Narodzenie ze swoimi, Wielkanoc z kim chcesz). Na Wielkanoc nie mamy takiego poczucia obowiązku, by koniecznie być ze swoimi bliskimi. A to daje nam spore możliwości wyboru miejsca na wielkanocny urlop. Aby ułatwić wam podjęcie decyzji, mamy trzy ciekawe propozycje na tegoroczne, wiosenne święta.

Zobacz wideo Polska najlepsza! Krynica Morska, Sztutowo i Stegna kojarzą wam się tylko z plażowaniem? To nie uwierzycie, co tam jeszcze można robić [TRIP WE DWOJE]

Wielkanoc 2022 nad morzem - gdzie warto ją spędzić? Opcja dla fanów aktywnego wypoczynku

Bałtyk to idealne miejsce dla tych, którzy chcą spędzić wiosenną przerwę aktywnie, i wcale nie chodzi tu o pływanie. Na to zresztą jeszcze za wcześnie. Nad polskim morzem można wspaniale spędzić czas na spacerowaniu i zwiedzaniu. Morskie powietrze pełne jodu, mnóstwo pięknych lasów oraz cudne plaże to idealne warunki na wielkanocne wycieczki piesze. Dokąd? A choćby w te miejsca:

  • Krynica Morska - cały jej ląd stanowi Park Krajobrazowy "Mierzeja Wiślana", oprócz tego jest to obszar specjalnej ochrony ptaków;
  • wieś Stegna - jej ważnym zabytkiem jest kościół parafialny, w którym można zobaczyć unikatowe podwieszone do stropu malowidła na płótnie oraz zabytkowe organy. W tej wsi jest też organizowany coroczny Międzynarodowy Festiwal Organowy;
  • wieś Piaski - to dawna osada rybacka, do której prowadzi malownicza droga przez las;
  • Buki Mierzei Wiślanej  - rezerwat buczyny pomorskiej, gdzie można zobaczyć nawet 200-letnie buki, a także brzozy, świerki, czy dęby.

Wielkanoc Wielkanoc 2022. Kiedy wypada najważniejsze święto dla chrześcijan?

Wielkanoc 2022 nad morzem - gdzie warto ją spędzić? Opcja dla miłośników SPA

Ta opcja na pewno spodoba się zwłaszcza paniom - mowa o zabiegach pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Nad morzem mamy wiele takich atrakcji - baseny rekreacyjne, a także termalne, łaźnie parowe czy jacuzzi. Z kolei na liście zabiegów można znaleźć masaże oraz wiele innych zabiegów odmładzających. Miejsc, w których można odpocząć w Polsce jest naprawdę wiele.

Dobrym wyborem będzie m.in. nadmorski Rewal - miejsce, w którym można wypocząć i spokojnie pospacerować nad morzem. Rewal jest niewielką miejscowością, która słynie z szerokich, pięknych plaż. Nieopodal znajduje się też Trzęsacz. Miejsce, w którym są ruiny kościoła, umiejscowione na klifie.

Kiedy jest Wielkanoc 2022? Sprawdź, czemu święta wielkanocne są ruchome Kiedy jest Wielkanoc? Sprawdź, czemu data ta jest ruchoma

Wielkanoc 2022 nad morzem - gdzie warto ją spędzić? Morskie atrakcje wielkanocne dla dzieci

Dla rodziców z dziećmi możliwość wakacyjnego wyjazdu to na pewno duża ulga - odpada im wiele domowych obowiązków. Ale i dla dzieci wielkanocna wycieczka to świetny pomysł - wiele nadmorskich placówek tworzy ofertę specjalnie dla rodziców z dziećmi.

Dobrym miejscem na wyjazd nad morze z dziećmi jest Świnoujście. Miejsce nazywane jest krainą 44 wysp lub polskim Amsterdamem. Nie da się narzekać tutaj na nudę! Wyspeki, plaże, jeziorka, piękne lasy - miejsce świetnie sprawdza się do jazdy na rowerze czy spacerów.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: