Gdzie jechać na urlop blisko polskiej granicy? 4 zjawiskowe miejsca, do których dojedziesz samochodem w mniej niż 3 godziny

Podróżnicy przekonują, że nie odległość od domu jest ważna, a samo miejsce, do którego się udajemy. Doskonale można odpocząć także blisko naszego adresu zamieszkania. A jeśli już chcemy zagranicznych wojaży, sprawdźmy miejsca blisko polskiej granicy. Zachwycają!

Skalne miasta czeskie – 33 minuty z Wałbrzycha

Czeskie skalne miasta są wyjątkowym rejonem na mapie Europy. Od polskiej granicy znajdują się raptem kilkanaście kilometrów. Jeśli nigdy nie odwiedziliście żadnego ze skalnych miast, polecamy rozpocząć swoją przygodę od Adrspaskich Skał. To kompleks wysokich, smukłych, jasnych ostańców położnych nad bajkowymi jeziorkami z olśniewająco czystą, niebieską wodą.

Czechy – TU poznasz zasady wjazdu, których trzeba przestrzegać 

Szwajcaria Saksońska – 1,5 godziny z Bogatyni

Blisko polskiej granicy położona jest także Szwajcarska Saksonia. Niemcy kojarzą nam się raczej z zabytkowymi miastami, a okazuje się, że mają do zaoferowania o wiele więcej. Malowniczo położona rzeka Łaby, okoliczne starówki w mniejszych i większych miejscowościach, twierdze i zamki. A do tego wytyczone i dobrze zorganizowane szlaki rowerowe. Czego chcieć więcej na krótki wypad? Może jest pysznego wina! Ale w Szwajcarii Saksońskiej na szczęście jest go pod dostatkiem. W okolicach Pirny czy Pillnitz znajduje się wiele winnic.

Saksonia SzwajcarskaSaksonia Szwajcarska fot. shutterstock.com

Z Polski do Niemiec. Jak wyglądają przepisy? 

Słowacki Raj – 2 godziny z Nowego Targu

Tatry to nie tylko Zakopane i okolice. Jeśli dobrze znamy polską część tych malowniczych gór, powinniśmy wybrać się do sąsiadów. Słowacji Raj to prawdziwy… raj. Park narodowy przyciąga nie tylko zaprawionych wspinaczy, lecz także całe rodziny z dziećmi. Wiele tras można przemierzyć nawet na rowerze czy pchając wózek z dzieckiem.

Słowacki RajSłowacki Raj fot. shutterstock.com

Słowacki Raj jednak może zaskoczyć. Obok weekendowych tras, znajdziemy też takie, które zawrócą w głowach miłośnikom mocniejszych wrażeń. Wodospady, łańcuchy, rwąca potoki. Warto dać się ponieść tej przygodzie!

Rząd Słowacji ogłosił, że od 9 lipca osoby niezaszczepione, które będą chciały przekroczyć granice kraju, czeka kwarantanna. Dowiedz się więcej: 

Wyspa Rugia – 2,5 godziny ze Szczecina

Polecamy też miejscówkę dla tych, którzy lubią zażywać relaksu na plaży. Opalać się można wszędzie, ale rzadko które miejsce jest położone w taki niesłychanej okolicy. Niemiecka Rugia i Park Narodowy Jasmund zachwyci nas kredowymi klifami, turkusowymi wodami. Tak! Bałtyk też bywa turkusowy!

Słowacki RajFot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl

Przed podróżą przeczytaj:

Więcej o: