Kraków rusza z kolejną atrakcją turystyczną. To połączenie wrocławskich krasnali z szukaniem pokemonów

W Krakowie niebawem ruszy nowa atrakcja, która ma zachęcić turystów, ale też mieszkańców, do spacerowania i poszukiwania flagowej postaci miasta. Ta ciekawa i angażująca zabawa to spora konkurencja dla wrocławskich krasnali czy gdańskich lwów.

Kraków słynie z ciekawych zakątków, pięknej architektury, niesamowitego klimatu i oczywiście całego wachlarza atrakcji. Turyści oraz mieszkańcy będą mogli niebawem skorzystać jednak z nowego pomysłu miasta i ruszyć w ciekawą podróż i poszukiwanie flagowego mieszkańca Miasta Królów. 

Zobacz wideo W wielu miastach rośnie opór przeciwko turystom

Nowa atrakcja Krakowa przebij wrocławskie krasnale? 

W Krakowie nie da się nudzić - miasto oferuj wiele ciekawych atrakcji, muzeów, galerii, czy interesujących prelekcji. Już samo spacerowanie po Kazimierzu, czy Plantach czy przynosi wiele frajdy, podziwiać też można architekturę czy podążać historycznymi szlakami. Urząd Miasta Krakowa chce jednak przyciągnąć kolejnych turystów i zachęcić ich do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ma w tym pomóc nowa atrakcja, która przypomina nieco zbieranie pokemonów czy poszukiwanie wrocławskich krasnali

Stolica Małopolski ma być teraz także domem dla... smoków, które ukryte będą w miejskich zakątkach i różnych dzielnicach. Kolekcja posążków flagowego mieszkańca Wawelu ma liczyć 18 sztuk, a pierwsze sześć trafi na ulice już w przyszłym tygodniu. Małe dzieła sztuki mierzą od 35 do 50 cm wysokości i ważą około 25 kg. Teraz spacerując po Krakowie, będziemy mogli spotkać Smoka Geodetę, Smoka Malarza, Smoka z Rybą, Smoka z Latawcem, Smoka Turystę czy Smoka z Mapą. Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie szukać krakowskich smoków? Nowa atrakcja umili spacerowanie 

Chociaż zdaje się, ze pomysł jest mocną inspiracją z Wrocławia, gdzie królują krasnale, tak wielu turystów już cieszy się na poszukiwania krakowskich smoków. Podobny projekt można podziwiać też w Gdańsku, gdzie z kolei królują lwy. Figurki są integralną częścią miasta - kochają je zarówno dzieci, jak i dorośli, a widać to chociażby po zainteresowaniu i zdjęciach w social mediach. 

Krakowska atrakcja rusza niebawem, a pomocą w poszukiwaniach ma być specjalna mapa. Na ten moment, dokładne lokalizacje i adresy figurek nie są znane. Podano jedynie "domy" dla pierwszych sześciu krakowskich smoków - turyści będą mogli je spotkać na kładce o. Bernatka, na placu Axentowicza, pod Wawelem, przy schodach przy parku Bednarskiego, w okolicy Szkoły Podstawowej nr 29 czy w parku Krakowskim. Warto dodać, że atrakcja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego i to właśnie ze środków przeznaczonych na ten cel zostaną zrealizowane. Autorami krakowskich smoków są polscy rysownicy - Andrzej Mleczko oraz Edward Lutczyn.

Więcej o: