Jesienny weekend w Polsce. Te miasta prezentują się bajecznie! Atrakcji nie brakuje także w deszczowe dni

Choć miłośnicy lata z przerażeniem przewracają kartki w kalendarzu, to niektórzy zacierają ręce. W końcu jesień to czas, w którym możemy zobaczyć miasta w zupełnie innej, barwnej odsłonie. Jakie miejsca w Polsce prezentują się szczególnie urodziwie o tej porze roku?

Jesień nie jest taka zła, jak ją malują! Jej przeciwnicy zwracają uwagę na krótsze dni i deszczową aurę, jednak pomijają jej największe zalety. Pamiętajmy, że w tym czasie w miastach nie ma tłumów, ceny ulegają obniżce, a ulice nabierają koloru. Warto więc wykorzystać tę wyjątkową aurę, planując weekendowe wypady po Polsce. 

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Gdzie na weekend jesienią? 

Szczególnie magicznie jesienią prezentują się parki, pola, lasy i górskie szlaki, które zaczynają mienić się w czerwono-żółtych odcieniach liści. Warto więc wybrać się do miejsc oferujących zakątki, których "architektem" była natura. Nie zapominajmy przy tym o zadaszonych atrakcjach - w końcu o tej porze roku pogoda bywa nieprzewidywalna.

Dobrym pomysłem będzie wycieczka do Krynicy-Zdroju, określanej mianem "perły polskich uzdrowisk". Na miejscu czekają na was górskie szlaki, piękne alejki i słynne pijalnie wód mineralnych. W czasie deszczu możecie zaplanować wycieczkę do Muzeum Nikifora czy Muzeum Zabawek.  

Weekend jesienią w Polsce

Kraków wygląda bajecznie o każdej porze roku, jednak jego urokliwe uliczki i parki jeszcze bardziej zyskują jesienią. W dodatku chyba nie musimy przekonywać, że na miejscu nie brakuje zadaszonych atrakcji. Przy okazji wizyty polecamy odwiedzić Kazimierz Dolny z urzekającymi wąwozami lessowymi oraz Lanckoronę - jedną z najpiękniejszych wsi w Małopolsce. 

Wbrew pozorom październik i listopad to także świetny czas na wizytę w nadmorskich miejscowościach. W tym czasie nadbałtyckie plaże emanują spokojem, a na miejscu nie zastaniemy tłumów i znienawidzonych przez turystów parawanów. W barwnej odsłonie warto zobaczyć m.in. Kołobrzeg, Międzyzdroje oraz TrójmiastoWięcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: