Gdzie na krótki urlop w Polsce? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Rozważ wyjazd w te trzy miejsca

Czas jesieni to doskonały moment, by zorganizować sobie krótkie wakacje. Panująca w październiku aura sprzyja zwiedzaniu i długim spacerom o wiele bardziej, niż nieznośne upały w środku lata. Pozostaje pytanie - gdzie na krótki urlop w Polsce? Koniecznie odwiedź te miejsca.

Nie miałeś okazji wyjechać na wytęsknione wakacje latem? A może potrzebujesz chwili oddechu od codziennych obowiązków? Nieważne co tobą kieruje, wyjazd jesienią to zawsze dobry wybór. Dlaczego? Na dworze nie jest już tak gorąco, choć nadal świeci słońce, większość pensjonatów i hoteli obniżyła ceny po sezonie wakacyjnym, a na dodatek jesień zamienia zielone tereny w plejadę najróżniejszych kolorów, których oglądanie sprawiać może niewiarygodną przyjemność. Gdzie wybrać się na krótki urlop w Polsce? Te trzy miejsca to obowiązkowy punkt jesiennych wycieczek. Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Przekonaj się, jak piękny potrafi być nasz kraj. Wybraliśmy 5 tras rowerowych w Polsce

Gdzie na krótki urlop w Polsce? Warmia jesienią wygląda jak z obrazka

Warmia oraz sąsiadujące z nią Mazury to jeden z najbardziej malowniczych regionów Polski. Szczególne wrażenie robi niewielkie miasteczko położone nad jeziorami. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie "gdzie na krótki urlop w Polsce?" to Lidzbark Warmiński jest najlepszą odpowiedzią. Nazywane "polską Wenecją" miasto zachwyca swoim położeniem. Liczne kanały przecinają klimatyczne uliczki, dzięki czemu całe miasto wygląda jak z obrazka.

 

Na miejscu czeka nas również masa atrakcji. Zwiedzanie warto zobaczyć od obejrzenia Starego Ratuszu. Nieopodal czekają na nas również mury miejskie. Obowiązkowym punktem jest także Zamek Biskupów Warmińskich oraz znajdujące się na jego terenie Muzeum Warmińskie, w którym turyści mają szansę zobaczyć starą wozownię, liczne komnaty i piwnice, a także zachwycającą galerię malarstwa. Weekend w Lidzbarku może nie starczyć, by zobaczyć każdy ciekawy zakątek miasta i nacieszyć się widokami.

 

Jura Krakowsko-Częstochowska. Tu miejsc do zwiedzania nie zabraknie

Wyżyna krakowsko-częstochowska zajmuje aż 80 kilometrów i jak sama nazwa wskazuje, leży między Krakowem a Częstochową. Ogromny teren obfituje w wiele atrakcji. Odpoczną tu nie tylko miłośnicy spacerów i wycieczek rowerowych, choć nie da się ukryć, że na miejscu aż się roi od ścieżek i tras oferujących malownicze widoki.

 

Co można zobaczyć na miejscu? Przede wszystkim jedyną w swoim rodzaju Pustynię Błędowską. Do tego warto odwiedzić Dolinę Mnikowską, będącą niejako pocztówką całego regionu, a na deser zwiedzić położone w pobliżu zamki. Wrażenie robi między innymi Zamek Ogrodzieniec wybudowany na przełomie XIV i XV wieku. Należy on do systemu Orlich Gniazd, czyli systemu średniowiecznych zamków strzegących wieki temu granic Królestwa Polskiego. Zobaczenie zabytkowych murów na żywo jest warte każdego przejechanego kilometra.

Spędź urlop w poszukiwaniu polskich piramid. Jest ich więcej niż myślisz

Słyszysz piramidy, myślisz Egipt. Jak się jednak okazuje, te charakterystyczne budowle można znaleźć również u nas. Co prawda nie wyglądają tak jak te afrykańskie, ale robią nie mniejsze wrażenie. Co więcej, w Polsce można znaleźć ich wiele, a niektóre są starsze od piramid egipskich. Jedną z popularniejszych jest Piramida Łakińskiego w Wągrowcu, a także Piramida w Rapie. Grobowce te można śmiało zwiedzać cały rok, jednak jesienią klimat jest niepowtarzalny. 

Więcej o: