To uzdrowisko zachwyca niezwykłymi widokami. Warto się tam wybrać i skorzystać z jego leczniczych walorów

Polskie uzdrowiska cieszą się wśród turystów i kuracjuszy niesłabnącą popularnością. Trudno się dziwić - możliwość regeneracji sił w pięknych okolicznościach przyrody to niezwykle cenne doświadczenie. Krynica-Zdrój przez wielu uważana jest za najpiękniejszą miejscowość uzdrowiskową. Dlaczego warto się tam wybrać?

Polacy chętnie poświęcają urlop na odpoczynek od codziennych aktywności oraz na poprawę kondycji zdrowotnej. Nie dziwi zatem spora popularność miejscowości uzdrowiskowych. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego zainteresowanie leczeniem uzdrowiskowym rośnie, a liczba kuracjuszy leczonych w zakładach lecznictwa uzdrowiskowego wzrosła o ponad 35 procent. Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Zobacz wideo Przekonaj się, jak piękny potrafi być nasz kraj. Wybraliśmy 5 tras rowerowych w Polsce

To górskie uzdrowisko jest perłą Małopolski

Kuracjusze chcący poprawić swoje zdrowie i nieco odpocząć, mogą wybrać się do jednej z ponad czterdziestu miejscowości, które dzięki swoim naturalnym walorom mogą cieszyć się statusem uzdrowisk. Najwięcej podobnych miejsc można znaleźć w województwie dolnośląskim, ale reszta kraju także może pochwalić się kilkoma perełkami. W województwie małopolskim dużą popularnością cieszy się Krynica-Zdrój - górskie uzdrowisko położone w Beskidzie Sądeckim. 

Krynica-Zdrój. Miejsce, które pozwala zadbać o zdrowie

Walory uzdrowiskowe Krynicy-Zdroju co roku doceniają tysiące kuracjuszy. Miejsce to słynie z leczniczych wód mineralnych (w tym osławionej Kryniczanki), a także z terapii borowinowych. Co ciekawe, to właśnie tam po raz pierwszy zastosowano taki rodzaj leczenia. 

Krynica-Zdrój na swoją renomę pracuje od 1807 roku - to właśnie wtedy miejscowość ta otrzymała status uzdrowiska. Miejsce to było chętnie wybierane przez kuracjuszy z całej Europy, którzy doceniali nie tylko jego lecznicze walory, ale i ekskluzywny charakter. 

Kto może skorzystać z pobytu w Krynicy-Zdroju?

Kuracjusze, którzy wybierają to uzdrowisko, chętnie korzystają z leczniczych właściwości wód. Będąc w Krynicy-Zdroju, warto odwiedzić lokalne pijalnie, m.in. najstarszą "Słotwinkę", która istnieje od 1806 roku. Pobyt w tym miejscu powinni rozważyć pacjenci zmagający się ze schorzeniami reumatologicznymi, kardiologicznymi, czy laryngologicznymi. W uzdrowisku można skorzystać także z rehabilitacji narządów ruchu, czy podreperować zdrowie psychiczne. 

Więcej o: