Spędzasz weekend na Dolnym Śląsku? Koniecznie odwiedź ten wodospad. To tylko 130 kilometrów od Wrocławia

Dolny Śląsk to jedna z najbardziej malowniczych, a także zielonych krain w całej Polsce. To właśnie na terenie Dolnego Śląska położone są Sudety, które od dziesiątek lat kuszą turystów z całego kraju, a nawet z zagranicy. Co koniecznie należy zobaczyć podczas pobytu na południowym zachodzie Polski? To miejsce jest wręcz magiczne.

Wbrew pozorom w Polsce nie brakuje wodospadów. Choć nie ma ich od groma i nie są szalenie wysokie, to te które mamy, są zdecydowanie godne zobaczenia. Poza słynnymi Wodogrzmotami Mickiewicza, oraz równie popularnym Wodospadem Kamieńczyka warto zobaczyć jeszcze kilka innych, nieco mniej znanych turystom miejsc. Jedno z nich, podobnie jak wspomniany już Wodospad Kamieńczyka, również znajduje się na Dolnym Śląsku i to zaledwie 130 kilometrów od Wrocławia. Będąc w okolicy trzeba koniecznie go zobaczyć. Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Tajemniczy pożar na wrocławskim osiedlu. Drugi raz w tym roku płonął zabytkowy folwark

Wodospad Wilczki w Międzygórzu. Zachwyca zarówno latem, jak i zimą

Wodospad w Międzygórzu robi ogromne wrażenie. Przede wszystkim położony jest w Masywie Śnieżnika, w niezwykle malowniczej okolicy. Woda spada tam z 22 metrów, choć kiedyś za sprawą sztucznego podwyższenia, Wodospad Wilczki mierzył tyle, co znajdujący się również na Dolnym Śląsku Wodospad Kamieńczyka, gdzie woda spada z aż 27 metrów. Co więcej, wodospad w Międzygórzu kiedyś nazywany był Wodospadem Żeromskiego, jednak nazwa ta nie przyjęła się i powrócono do niemieckiej wersji, czyli Wölfelsfall. Po polsku brzmi to jako Wodospad Wilczki i pod tą nazwą funkcjonuje już od lat.

Latem zastaniemy tu porośnięte leśną roślinnością skały. Choć widok ten potrafi zaprzeć dech w piersiach, to warto Międzygórze odwiedzić zimą. Gdy spadnie śnieg, a temperatury spadną poniżej zera, wodospad zamienia się w tzw. lodospad. Z wysokich i potężnych skał zwisają wówczas ogromne sople, tworzące iście zimowy krajobraz. Dodatkowym plusem rezerwatu, na terenie którego znajduje się Wodospad Wilczki jest fakt, że wejście jest całkowicie bezpłatne.

Co jeszcze odwiedzić w okolicy? Dolny Śląsk nigdy nie zawodzi

Turyści wybierający się do Międzygórza cenią sobie to miejsce przede wszystkim za liczne ścieżki i trasy, po których mogą spacerować. Widoki na miejscu są bowiem zniewalające, więc nie da się dziwić podróżnym, że potrafią wędrować po okolicy godzinami. Poza spacerami, warto zobaczyć znajdujący się w okolicy Drewniany Kościół św. Józefa oraz Sanktuarium Marii Śnieżnej na Iglicznej.
Innymi ciekawymi miejscami z pewnością okażą się zapora w Międzygórzu, a dla rodzin Ogród Bajek. Jest to skansen zaprojektowany przede wszystkim dla podróżujących z dziećmi. Znajdą się tam bowiem atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych turystów.

Więcej o: