Długi weekend sierpniowy zbliża się wielkimi krokami. Wolne warto spędzić w tych bajkowych miejscach

Długi weekend sierpniowy zbliża się wielkimi krokami, co za tym idzie, warto zaplanować jedną z ostatnich wakacyjnych wycieczek. By odpocząć i jednocześnie skorzystać z bogactwa atrakcji, wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę! Jak Polska długa i szeroka, tyle tu niesamowitych miejsc.

Wiele osób ma już wakacje i urlop za sobą, dlatego zbliżający się długi weekend jest na wagę złota. Przed nami 15 sierpnia, czyli święto Wojska Polskiego,Matki Boskiej Zielnej, które wypadają we wtorek. Warto zatem zorganizować wolny poniedziałek i wyjechać w Polskę. Polecamy kilka topowych atrakcji, z dala od tłumów, komercji i wysokich cen. Na liście zabytki, bliskość natury i coś dla fanów sportu. 

Spędź sierpniowy długi weekend na łonie natury! Te miejsca to prawdziwe perełki 

Już za kilka dni większość Polaków ponownie wyjedzie na małe wakacje. 15 sierpnia, który wypada w tym roku we wtorek daje nam możliwość długiego weekendu - wystarczy wziąć w pracy wolny poniedziałek, by zyskać aż cztery dni na relaks i rekreację. Pojawia się zatem pytanie, które miejsce najlepiej wybrać? Propozycji nie brakuje, jednak my polecamy prawdziwe perełki z dala od tłumów, zakorkowanych tras i co najważniejsze paragonów grozy. 

Dla zagorzałych fanów Bałtyku mamy propozycję nie do odrzucenia. Mowa tu o doskonale wszystkim znanym Słowińskim Parku Narodowym, który z pewnością na długi weekend wielu turystów wpisało na listę atrakcji. Warto jednak poznać jego znacznie mniej popularną część, którą jest plaża Czołpino. Miejsce to jest wyjątkowe pod wieloma względami, jednak to, co wyróżnia ów lokalizację przez to niebanalna dzikość śnieżnobiały piasek. Dojście nie jest tutaj łatwe jak na inne punkty - trzeba przebyć kilkudziesięciominutową trasę przez las, jednak na mecie zastaniemy przepiękne ruchome wydmy i widoki jak z pocztówek. 

Inną atrakcją nad Bałtykiem jest także Jezioro Żarnowieckie położone w województwie pomorskim, powiecie wejherowskim, na Wysoczyźnie Żarnowieckiej. To jezioro rynnowe, które znajduje się nieopodal Dębek - popularnej miejscowości z bajkowymi plażami. Poza obcowaniem z fauną i florą gratką jest Zagroda Gburska i Rybacka, w której miłośnicy historii mogą poznać życie Kaszubów z XIX wieku. Polecamy także rejs po jeziorze czy spływ kajakiem. 

Zobacz wideo Nieoczywiste miejsca nad wschodnim Bałtykiem [VLOG]

Topowe miejsca i atrakcje na długi weekend sierpniowy

Podlasie to kolejny region, który warto odwiedzić w sierpniu. Powodów dla których wycieczka ma właśnie tutaj przebiec, nie brakuje. Znajdziemy tam cztery parki narodowe. Większą liczbą obszarów naturalnych w Polsce może się pochwalić jedynie małopolska, która z okazji nadchodzących świąt z pewnością będzie przepełniona turystami - szczególnie na najpopularniejszych szlakach i atrakcjach typu Wawel. Puszcza Białowieska to najznakomitsza perełka, którą warto zatem odwiedzić. To właśnie tam żyją żubry, bobry, dzikie ptactwo i wiele innych cenionych gatunków. Znajdziemy tam także liczne ścieżki piesze i rowerowe - atrakcją może być też Chatka Baby Jagi, Szlak Dębów Królewskich czy Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego. 

Projekt Olbrzym to kolejna propozycja na długi weekend w Polsce. Mowa tu o tajemniczym niemieckim projekcie Riese, który zakładał stworzenie nowej kwatery głównej dla Adolfa Hitlera. Atrakcje zlokalizowane jest w Górach Sowich oraz na zamku Książ i pod nim - warto dodać, że projekt nigdy nie został ukończony, a był realizowany w latach 1943 - 1945. Przy okazji warto zwiedzić także Zamek Książ, Sztolnie Walimskie, Włodarz czy Osówkę. Dzięki temu pochłoniemy ów klimat i zagłębimy się w ciekawe śledztwo historyczne. 

Więcej o: