Niezapomniany wyjazd z najmłodszymi? Te atrakcje dla dzieci warto zobaczyć

Atrakcje dla dzieci często są kryterium wyboru kierunku podróży dla rodzin z dziećmi. Różnorodność atrakcji dla dzieci, które możemy znaleźć w poszczególnych regionach kraju jest tak duża, że każdy z pewnością znajdzie coś, co zniweluje nudę i sprawi, że wyjazd będzie fantastyczny i niezapomniany.

Atrakcje dla dzieci: Śląsk. Legendia — Śląskie Wesołe Miasteczko

Atrakcje dla dzieci to ostatnimi laty w turystyce sektor, który rozwija się bardzo prężnie. Jest to związane z rosnącym zapotrzebowaniem na miejsca, w których rodziny z dziećmi mogą pozwolić sobie na nieco odpoczynku i zabawy. Jakie atrakcje dla dzieci na Śląsku? W Chorzowie znajdziemy obiekt dla rodzin z dziećmi Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko. Jest to najstarszy lunapark w Polsce, a jego historia sięga 1959 r. Zajmuje powierzchnię 26 ha i jest jedną z głównych atrakcji dla dzieci na Śląsku. Co znajdziemy w środku? Wśród licznych atrakcji dla dzieci i dorosłych można wyróżnić:

 • Diabelski Młyn Legendia Flower
 • Przejażdżka interaktywna Bazyliszek
 • Karuzela Circus Tea Cup
 • Kraina zabawy dla najmłodszych Gaj Urwisów
 • Przejażdżka pociągiem Leśna Wyprawa

Atrakcje dla dzieci: pomorskie. Kaszubski Park Miniatur

Jakie atrakcje dla dzieci oferuje województwo pomorskie? W miejscowości Strysza Buda mieści się bardzo ciekawy Kaszubski Park Miniatur. Na terenie obiektu znajdują się makiety zabytków polskich i zagranicznych, odwzorowane w skali 1:25. Wśród nich znajdziemy m.in. kościół Mariacki czy Krzywą Wieżę z Pizy. Obiekt oferuje także spacer wśród miniatur zabytków lokalnych, związanych z historią Kaszub. Inne atrakcje dla dzieci znajdujące się w pobliżu, to:

 • Kaszubski Gracik, gdzie eksponatami są auta filmowe i bajkowe
 • Kaszubski Park Gigantów, gdzie eksponaty mają rozmiar od XXL wzwyż

Atrakcje dla dzieci: Podkarpackie. Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Jakie atrakcje dla dzieci przygotowało województwo podkarpackie? W Rzeszowie znajduje się interesujące Muzeum Dobranocek. Eksponaty Muzeum nawiązują do bajek, które jeszcze kilkanaście lat temu o godzinie 19.00 zbierały przed telewizorami najmłodszych członków rodziny. W Muzeum Dobranocek można pogłaskać Reksia czy podejrzeć, jak mieszkał Miś Uszatek. Brzmi zachęcająco? Pozostaje tylko sprawdzić, czy jest to faktycznie atrakcja dla dzieci, czy może bardziej dla dorosłych, którzy w tym miejscu mogą odbyć sentymentalną podróż do lat dzieciństwa.

Atrakcje dla dzieci: łódzkie. Park rozrywki Mandoria

Jakie atrakcje dla dzieci przygotowało województwo łódzkie? W miejscowości Rzgów, oddalonej o ok. 15 km od Łodzi znajduje się Mandoria, czyli największy w Europie zadaszony park rozrywki, o powierzchni 10 tys.m². Jakie atrakcje dla dzieci znajdziemy w Mandorii? Jest ich ogrom, a wymienić można m.in.:

 • Roller-coaster Carrara
 • Roller-coaster Merkant
 • Wirujący Galeon
 • Drewniany plac zabaw Stary Fort
 • Karuzela Karotka
 • Chytra Wydra - rzeka pod dachem
 • Plac zabaw Dolinka Daria
 • Karawana - dwupoziomowa Karuzela
 • Zjeżdżalnia Barbakan
 • Karuzela Rybak Bartek
 • Roller-coaster Mroczny Dwór - jazda po ciemku
 • Bal Butów - rajd autami w kształcie butów
 • Strzelnica
Zobacz wideo Czy rodzice pozwalają dzieciom korzystać z telefonów? [SONDA]

Atrakcje dla dzieci: Dolny Śląsk. Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Jakie atrakcje dla dzieci na Dolnym Śląsku? Ciekawą przygodą nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców, będzie z pewnością wizyta w Kopalni Złota w Złotym Stoku. Jest to obiekt zlokalizowany w dawnej kopalni złota, który zapewnia swoim gościom moc atrakcji, m.in. zwiedzanie sztolni Ochrowa czy średniowiecznej osady górniczej. Z uwagi, że jest to atrakcja podziemna, należy pamiętać o odpowiednim ubiorze. Warto wiedzieć, że podziemny spływ łodzią to atrakcja dla dzieci od 8 lat oraz — z uwagi na specyfikę obiektu — brak jest możliwości zwiedzania z wózkiem dziecięcym. 

Atrakcje dla dzieci: Lubuskie. Centrum Nauki Keplera

Jakie atrakcje dla dzieci oferuje województwo lubuskie? W Zielonej Górze znajdziemy dwa obiekty — Centrum Przyrodnicze i Planetarium Wenus — które składają się na Centrum Nauki Keplera. Jest to nowoczesna placówka edukacyjna, w której wiedza przyswajana jest poprzez zabawę. Z pewnością będzie to interesująca atrakcja dla dzieci, które lubią eksperymentować i poznawać nowe rzeczy. Pobyt w Centrum Nauki Keplera to ciekawa lekcja fizyki, biologii oraz geografii.

Bieszczady atrakcje dla dzieci. Zagroda żubrów w Mucznem

Co interesującego można zobaczyć jadąc w Bieszczady? Atrakcje dla dzieci, które na pewno sprawią im dużo frajdy i będą fajną przygodą, to np. wypad do zagrody Żubrów w Mucznem. Jest to miejsce, które daje możliwość obejrzenia tych majestatycznych zwierząt z bliska. Atrakcją dla dzieci będzie na pewno wypatrywanie, gdzie schowały się małe żubry i tego, jak potrafią się ze sobą bawić. Co warto podkreślić — obowiązuje zakaz dokarmiania zwierząt mieszkających na terenie zagrody. Wstęp do zagrody żubrów jest darmowy i jest to miejsce, gdzie można swobodnie wybrać się z wózkiem dziecięcym.

Zobacz też: Zakopane - najlepsze atrakcje. Tych miejsc nie możesz ominąć, spędzając urlop w Tatrach

Więcej o: