Mało popularna perła wybrzeża kusi szeroką plażą. Tu nad Bałtykiem turystów nie uświadczysz [KAMERKI]

Rewal to jedna z malowniczych miejscowości położonych nad Bałtykiem. Wciąż jednak nie jest tak popularna jak choćby położone nieopodal Pobierowo, Międzyzdroje czy Kołobrzeg. Patrząc po kamerkach na żywo z widokiem na plażę w Rewalu, można się zaskoczyć!

Wakacje 2023 nad polskim morzem planuje spędzić sporo Polaków. Jest stosunkowo blisko, a nie każdy chce wyruszać na zagraniczne wojaże. Choć ceny nad Bałtykiem przyprawiają niekiedy o gęsią skórkę, są miejscowości, w których wakacje można spędzić w ciekawy, a nawet dość przystępny sposób. Jedną z nieodkrytych pereł Bałtyku jest Rewal.

Zobacz wideo Grodzenie - fenomen polskiej kultury? Socjolog: Przestrzeń publiczna należy do tego, kto ją zawłaszczy

Wakacje 2023 w Rewalu. Na kamerkach tłumów nie widać

Porównując widok z kamerki na żywo z widokiem na plażę w Rewalu, we wtorek 25 lipca 2023 r. tłumów nie dostrzeżemy. Bardzo szeroka plaża, czysty i delikatny piasek - to wszystko zachęca do odwiedzin. Mimo to turystów w tym miejscu nie ma aż tylu, co choćby we Władysławowie, Ustce czy na Helu. Chętni do plażowania znajdą bez trudu miejsce dla siebie, a patrząc po liczbie osób kąpiących się w Bałtyku, woda raczej zachęca do kąpieli. Dodatkowo tutaj mamy do czynienia ze strzeżonym kąpieliskiem w sezonie letnim, więc bezpieczeństwo jest niemal zagwarantowane.

Rewal - widok z kamerki na plażę, 25.07.2023 r.Rewal - widok z kamerki na plażę, 25.07.2023 r. https://rewal-plaza.webcamera.pl/

W innych kurortach tłoczno, a w Rewalu? Spokój

W pobliżu Rewalu znaleźć można wiele popularnych kurortów wypoczynkowych, w których jest już bardziej tłoczno. Trzęsacz, Pustkowo, Pobierowo czy Niechorze to także skarby tej nadmorskiej gminy. Jednak to właśnie Rewal można nazwać niedocenioną perłą Bałtyku. Co oferuje ta nadmorska miejscowość? Oprócz szerokiej plaży ze złocistym piaskiem, każdego ranka można spotkać rybaków, którzy wypływają na połowy. Dzięki temu podczas wakacji w Rewalu mamy szansę posmakować świeżej ryby.

Rybacy w RewaluRybacy w Rewalu Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl

Dodatkowo warto odwiedzić taras widokowy, umieszczony przy klifowym brzegu. Z niego zachód słońca będzie prezentował się spektakularnie. Dla nieco młodszych podróżników niebywałą atrakcją będzie także Park Wieloryba, w którym można natknąć się na repliki zwierząt zamieszkujących wodny świat. Fani historii z pewnością uciesza się z możliwości podróży Nadmorską Kolejką Wąskotorową, kursująca między Gryficami i Pogorzelicą. 

Więcej o: