Ciekawe miejsca w Polsce nad Morzem Bałtyckim, na Mazurach i Warmii, na Kaszubach i w Bieszczadach. Jak ciekawie spędzić urlop w Polsce?

Ciekawe miejsca w Polsce można znaleźć w każdym zakątku naszego kraju. Różnorodność atrakcji jest naprawdę duża. Od spacerów po zabytkowych ulicach i deptakach starego miasta, przez napawanie się pięknem polskiej przyrody, po spędzenie aktywnego czasu w rodzinnych miejscach rozrywki. Jakie ciekawe miejsca w Polsce można znaleźć nad Morzem Bałtyckim, na Mazurach i Warmii, na Kaszubach i w Bieszczadach?

Ciekawe miejsca nad Morzem Bałtyckim. Szlak Fortyfikacji na Helu

Ciekawe miejsca w Polsce można znaleźć w każdym jej zakątku. Jakie ciekawe miejsca nad Morzem Bałtyckim warto odwiedzić podczas wakacyjnej podróży? Wymarzony urlop nad morzem to dla jednych osób wygrzewanie się na pięknych plażach i kąpiel w wodzie, dla innych natomiast — zwiedzanie okolicy i poznawanie ciekawych miejsc związanych z historią regionu. Jakie ciekawe miejsca nad Morzem Bałtyckim można polecić dla miłośników historii? Z pewnością interesującą propozycją będzie podążanie Szlakiem Fortyfikacji na Helu. Część szlaku wiedzie przez urokliwy nadmorski las, gdzie kryją się dawne schrony, bunkry i inne obiekty nawiązujące do historii II wojny światowej. Szlak Fortyfikacji na Helu można pokonać zarówno pieszo, jak i na rowerze. Główny szlak liczy niespełna 10 km, a od niego rozchodzą się krótsze drogi, umożliwiające dotarcie do powojennych atrakcji wybrzeża. Jednym z najciekawszych miejsc na szlaku, jest Muzeum Obrony Wybrzeża.   

Ciekawe miejsca na Kaszubach na wycieczkę z dziećmi. Rodzinne parki rozrywki

Jakie ciekawe miejsca na Kaszubach sprawdzą się podczas rodzinnej wycieczki z dziećmi? Jednym z miejsc najchętniej odwiedzanych przez rodziny z dziećmi w tej części Polski, jest Kaszubski Park Miniatur. Znajduje się on w miejscowości Strysza Buda. W jego obrębie mieszczą się modele budowli zarówno z Polski, jak i ze świata. Zostały odwzorowane według skali 1:25. Wśród eksponatów znajdują się m.in. Big Ben, Krzywa Wieża w Pizie czy krakowski Kościół Mariacki. Jakie inne ciekawe miejsca na Kaszubach można zobaczyć w okolicy? Nieopodal Kaszubskiego Parku Miniatur znajduje się również Kaszubski Park Gigantów i Park Kaszubski Gracik. Kaszubski Park Gigantów to obiekt, w którym dzieci mogą poczuć się jak mrówki. W jego obrębie znajdują się eksponaty w rozmiarze XXL, m.in. monster truck, pokaźnych rozmiarów owady czy prawdziwy samolot. Park Kaszubski Gracik to z kolei miejsce, gdzie eksponatami są pojazdy znane z bajek i filmów. Na zwiedzanie wszystkich trzech obiektów warto zaplanować cały dzień. 

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Ciekawe miejsca na Mazurach i Warmii: miasto Olsztyn

Jakie ciekawe miejsca na Mazurach i Warmii można polecić dla miłośników zabytków i miejskich wędrówek? Choć Mazury i Warmia kojarzą się przede wszystkim z beztroskim odpoczynkiem wśród urokliwych jezior, to znajdą tu coś dla siebie także osoby lubujące się w spacerach ulicami starego miasta. Propozycją takiej wycieczki może być miasto Olsztyn. Co ciekawego oferuje turystom? Jednym z głównych zabytków miasta, jest Zamek Kapituły Warmińskiej, w którym przez jakiś czas mieszkał Mikołaj Kopernik. Pobyt astronoma w mieście, upamiętnia znajdująca się nieopodal zamku ławka, gdzie turyści robią sobie pamiątkowe zdjęcia w towarzystwie tego, który "wstrzymał słońce i ruszył ziemię". Inne miejsca w Olsztynie warte uwagi, to:

  • brama miejska z XIV w.,
  • gmach poczty cesarskiej
  • słynne olsztyńskie fontanny.

Olsztyn to także miasto parków. Znajduje się w nim jeden z największych w Europie parków miejskich w stylu angielskim. Park Centralny zajmuje powierzchnię 13 ha i znajduje się w centrum miasta, nad rzeką Łyną. Innym interesującym miejscem jest Park Podzamcze. 

Ciekawe miejsca w Bieszczadach. Krzemieniec — miejsce, gdzie spotykają się trzy państwa

Jakie ciekawe miejsca w Bieszczadach powinni odwiedzić miłośnicy górskich wędrówek? Bieszczady to prawdziwy raj dla osób, które uwielbiają napawać się pięknem przyrody. Zdobycie górskiego szczytu, z którego rozpościera się przepiękny widok na bieszczadzkie połoniny to coś, co przyciąga setki turystów w ten region Polski. Jakie ciekawe miejsce w Bieszczadach skrywa szczyt Krzemieniec? Wierzchołek Krzemieńca pokrywa las, więc nie jest to szczyt, z którego można podziwiać panoramę okolicy. Atrakcyjność tego miejsca wynika jednak z faktu, że na Krzemieńcu przebiega granica trzech państw tj. Polski, Ukrainy i Słowacji. Jest to jeden z tzw. trójstyków granicznych w naszym kraju. Miejsce styku granic oznaczone jest trójramiennym obeliskiem. Na każdej ze stron symbolicznego słupa granicznego widnieje napis Krzemieniec w trzech językach.

Zobacz też: Zamek Lipowiec w Babicach. Dawniej własność biskupstwa krakowskiego, dziś trwała ruina

Więcej o: