Szukasz idealnej ostoi nad Bałtykiem? Ta malownicza miejscowość to prawdziwa perełka bez tłumów

Szukasz zjawiskowego miejsca na wypoczynek nad Bałtykiem? Pora na ucieczkę od plaż pełnych parawanów, tłumów i kolorowych straganów z "tanimi" pamiątkami. Bobolin to iście bajkowa ostoja dla wszystkich, którzy kochają polskie morze - w takim anturażu nietrudno o spokojny, leniwy i wymarzony wypoczynek.

Wakacje w Polsce wcale nie muszą być nudne. Bez wyjeżdżania w długie wojaże też może być ciekawie, tym bardziej że pogoda dopisuje, a atrakcji na miejscu nie brakuje. Jedną z prawdziwych perełek jest malownicza miejscowość, która często pomijana jest przez turystów wybierających się nad urlop nad Bałtyk. Mowa tu o Bobolinie, który odwiedzony raz, już na zawsze zostanie mile zapamiętany. Powód? Szczegóły zdradzamy poniżej - a już same zdjęcia wiele mówią! 

Wakacje w tej nadmorskiej miejscowości to istna bajka

W Trójmieście, Łebie czy Kołobrzegu o tej porze roku znalezienie czasami "swojego" skrawka na plaży graniczy z cudem. I nic w tym dziwnego - to w końcu jedne z najpopularniejszych ostoi nad morzem. Warto zatem nieco zmienić kurs i uciec od tłocznych, głośnych i komercyjnych kurortów na rzecz ciszy, spokoju i bajecznie czystej plaży. Takową znajdziemy w miejscowości o dźwięcznej nazwie Bobolin, położonej tuż obok Darłowa i Uzdrowiska Dąbki. 

Plaża w Bobolinie to jedna z najczystszych i najpiękniejszych plaż nad polskim morzem. Tutejsza szeroka i piaszczysta plaża, nawet w szczycie sezonu nie jest zatłoczona. Na próżno też szukać tu niedopałków, śmieci, głośnej muzyki, parawanów czy nieczystości pozostawionych przez niesfornych plażowiczów. Jest tu kameralnie - dla niektórych może i nudno - ale z pewnością dziko i przyjemnie! Warto dodać, że klimatu na plaży dodają także pozostałości po bunkrach z czasów II wojny światowej. 

Zobacz wideo Grodzenie - fenomen polskiej kultury? Socjolog: Przestrzeń publiczna należy do tego, kto ją zawłaszczy

Bobolin poleca się na wypoczynek - jest cicho, bajkowo i spokojnie

Uroku dodają także rozpościerające się z plaży widoki na Dąbki i Darłowo - Darłówko. "Piaszczysty dywan" jest tu spektakularny i pozbawiony kamieni. Wzdłuż pasa wybrzeża nie brakuje koszy na śmieci sygnowanych Gminą Darłowo, dzięki czemu jest czysto, co nie ukrywajmy, jest bardzo ważne. Ponadto w okolicy znajdziemy także atrakcyjny deptak, urokliwe restauracje czy piękne, dzikie wydmy. 

Miejscowość w północno-zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim to także ciekawy punkt na mapie względem atrakcji. Co prawda nie znajdziemy tu molo jak w Sopocie cy kolorowych festiwali w "tanimi" pamiątkami - w zamian za to możemy podziwiać np. Kanał Szczurzy, liczne trasy rowerowe, pobliskie Jezioro Bukowo, bunkry na plaży przesiąknięte historią czy oddaloną o około 11 km latarnię morską. Warto dodać, że do morza w Darłowie wpływają dwie rzeki: Wieprza i Grabowa - obydwie są ulubionymi szlakami kajakowymi miłośników tego sportu.

Więcej o: