To najpiękniejsze lasy w kraju. Jeden z nich wygląda jak scenografia filmu science-fiction

Lasy to wyjątkowe miejsca, ukochane nie tylko przez grzybiarzy. Spacer wśród drzew daje wytchnienie, pozwala się wyciszyć i poobcować z naturą. Gdzie w Polsce znajdują się najciekawsze lasy?

Według oficjalnych danych w Polsce lasy zajmują powierzchnię ponad dziewięciu tysięcy hektarów. Osoby, które chciałby wybrać się na spacer po leśnych ścieżkach, mają więc w czym wybierać. Jak podaje serwis lasy.gov.pl, "przeciętny wiek lasu wynosi 60 lat" ale, "jest coraz więcej drzew liczących ponad 80 lat". Gdzie więc warto się wybrać, by odpocząć od zgiełku miasta? Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Białowieski Park Narodowy 

Białowieski Park Narodowy to wyjątkowe miejsce na mapie naszego kraju. Co roku chętnie odwiedzają go rzesze turystów, którzy chcą zobaczyć ostatni całkowicie naturalny leśny ekosystem. Nic dziwnego, drugiego takiego miejsca na próżno szukać w Europie. Warto też dodać, że cały obszar Puszczy Białowieskiej ma status Obiektu Światowego Dziedzictwa, a od ponad 40 lat widnieje na Liście Światowego UNESCO. W Białowieskim Parku Narodowym możemy nie tylko zachwycać się bogatą florą, ale i spotkać żubra.

Kampinoski Park Narodowy

Niemal tuż obok stolicy znajduje się Kampinoski Park Narodowy. Jeśli więc zmęczył nas zgiełk i hałas, z łatwością możemy skryć się w "zielonych płucach Warszawy". Paradoksalnie trudno tam o nudę. Spacerowicze mogą korzystać z ponad trzystu kilometrów pieszych tras turystycznych. Coś dla siebie znajdą tam także fani rowerowych wycieczek, czy konnych przejażdżek. Osoby odwiedzające Kampinoski Park Narodowy mogą wypatrywać na jego terenie... łosi. Żyje tam licząca blisko 300 osobników populacja tych zwierząt. Łoś stał się także symbolem tego miejsca. 

Krzywy las w okolicach Gryfina

Trudno nie zauważyć, że to miejsce wygląda naprawdę niesamowicie. Kilkaset drzew o charakterystycznych, wygiętych w łuki pniach, można zauważyć w okolicach Gryfina w województwie zachodniopomorskim. Skąd wzięły się te nietypowe okazy? Jak podaje oficjalna witryna lasu, "tajemnicze zjawisko doczekało się najróżniejszych wyjaśnień, z których najbardziej prawdopodobne głosi, że pnie zasadzonych w latach 30. ubiegłego wieku drzew zostały celowo zdeformowane przez człowieka". To podobno lokalni rzemieślnicy mieli "poprowadzić" je w ten sposób, aby później posłużyły jako budulec tworzący konstrukcję łodzi. Dziś krzywy las jest pomnikiem przyrody, który co roku odwiedzają tysiące turystów. 

Więcej o: