Prawdziwa perła nad Bałtykiem. Tu znajdziesz dzikie plaże i nocleg za 30 zł. "Brak żywej duszy"

Jedni w miejscowościach nadmorskich szukają głośnych rozrywek i atrakcji, inni stawiają na wypoczynek i wyciszenie. Dla tych drugich doskonałym wyborem będzie niewielka wioska między Darłowem a Jarosławcem - Wicie. Dzikie plaże i rozległe lasy zagwarantują wam wakacje jak z bajki.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Irena Santor, która śpiewała, że "Już nie ma dzikich plaż", na pewno nie była w urokliwej wiosce pomiędzy Darłowem a Jarosławcem. Wicie to miejscowość, którą pokochają osoby ceniące spokój. Wystarczy przejść zaledwie 400 metrów od centrum, aby znaleźć się na urokliwej plaży. Co więcej, odrobinę dalej znajduje się wejście na plażę dla turystów, którzy spędzają wakacje z czworonożnymi przyjaciółmi. Czym jeszcze zaskoczy was ta perełka nad Bałtykiem?

Zobacz wideo Dramat Magdaleny Antosiewicz. Przez inflację nie pojedzie na wakacje

Dzikie plaże nad Bałtykiem i rozległe lasy

W całej miejscowości znajduje się około 40 miejsc noclegowych, które położone są tuż za wydmą. Ceny pokoi zaczynają się już od 30 zł, ale dla osób o wyższych wymaganiach, znajdą się też noclegi z wyższej półki. Plaża o długości 2,5 km i szerokości 35 metrów odcięta jest od reszty świata sosnowym lasem. Turyści mogą korzystać z uroków natury, albo poddać się oferowanym na miejscu aktywnościom. Wśród nich są m.in. jazda konna, wypożyczalnia rowerów, przeloty motolotnią i różnego rodzaju sporty wodne. Osoby, które wypożyczą rower, mogą wybrać się na jednodniową wycieczkę do Darłowa, malowniczym "Szlakiem Wiatraków".

Wicie doceniane jest także przez fotografów oraz twórców internetowych. W ostatnim czasie popularność zyskuje nagranie "Dlaczego warto pojechać nad morze do Wicia?". Autorka wymienia w nim zalety nadmorskiej wioski: "Cudowne, dzikie plaże, idealne dla ludzi z psiakami, piękne lasy, trasy rowerowe wzdłuż morza, Jezioro Kopań, jedna ulica w centrum, jarmark co tydzień w niedzielę, idealne miejsce na randki" - czytamy. 

"Nie ma żywej duszy"

W komentarzach pod jej filmikiem wypowiedziały się osoby, które wielokrotnie spędzały tam wakacje. "Jak byłam dzieckiem, było tam pięknie. Brak żywej duszy", "Byłam tam na wakacjach z przyjaciółką. Najlepsze wspomnienia w życiu", "Najspokojniejsze, polecam", "Jestem tu z rodzinką. Jest super", "Pięknie i spokojnie. Właśnie jestem" - czytamy.

Więcej o: