Fantastyczne trasy rowerowe w okolicach Warszawy. Po drodze zobaczycie pałac z XVIII wieku

Miłośnicy aktywnego odpoczynku uwielbiają wycieczki rowerowe. Odkrywanie ciekawych zakamarków Polski, obcowanie z przyrodą, a w dodatku niewielkie koszty wypadów to tylko niektóre z zalet tej formy uprawiania turystyki. Macie ochotę wybrać się w podróż na dwóch kołach? Dziś polecamy trasy rowerowe w pobliżu Warszawy.

Rowerzyści w Polsce mają do dyspozycji wiele wspaniałych tras rowerowych o różnym stopniu zaawansowania oraz długości. Nie brakuje ich również w pobliżu stolicy! Gdzie warto się wybrać? Serwis warszawa.naszemiasto.pl we współpracy z Traseo przygotował ciekawe propozycje dla mieszkańców oraz turystów Mazowsza.

Zobacz wideo Rowerzysto! Uważaj i poznaj znaki drogowe

Trasy rowerowe w Warszawie. Warszawa-Toruń

"Rower", jeden z użytkowników Traseo podzielił się pomysłem wycieczki z Warszawy do Torunia. Trasa liczy łącznie 246,76 km i zajmuje prawie 53 godziny. Najpierw udajemy się Szlakiem Wisły i Kampinoskim Szlakiem Rowerowym, gdzie czekają na nas zapierające dech w piersiach widoki Rezerwatu Przyrody Rybitew. Następnie od miejscowości Piaski Duchowne ruszamy drogą nr 575 do Ład. Tutaj czas na odpoczynek i nocleg. 

Następnego dnia podążamy Szlakiem Wisły, później szlakiem VeloMazovia od miejscowości Łąck i kierujemy się Wiślaną Trasą Rowerową aż do Włocławka. Tu ponownie odpoczywamy i zbieramy siły na kolejny dzień wyprawy. 

Z włocławskiej tamy udajemy się Wiślaną Trasę Rowerową, która poprowadzi nas przez urokliwy Ciechocinek. Wówczas od Torunia dzieli nas już tylko chwila, a na miejscu czeka nas mnóstwo atrakcji. Koniecznie odwiedźcie Dom Mikołaja Kopernika, Żywe Muzeum Piernika i planetarium. 

Trasy rowerowe na Mazowszu

Jeśli szukacie nieco łatwiejszej wyprawy, to może przypaść wam do gustu propozycja pana Macieja. Wycieczka z Marek do Józefowa trwa niecałe cztery godziny i liczy 61,77 km. Podróż zaczynamy drogą 632 do Legionowa, skąd kierujemy się do Pałacu w Jabłonnie. Warto przyjrzeć mu się nieco bliżej - ta perełka pochodzi z XVIII wieku! 

Następnie z zespołu pałacowego wjeżdżamy na wał Wisły i ruszamy ścieżkami aż do skrzyżowania z ulicą Trakt Lubelski. Tam niestety kończy się szlak i resztę należy pokonać ulicami do Józefowa. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: