To najprawdopodobniej jedno z najlepszych miejsc nad Bałtykiem. Plaża bez tłumów zyskała wyróżnienie

Wakacje w Polsce potrafią urzekać bajkowymi widokami, ale także zmęczyć tłumami głośnych turystów czy wszechobecną drożyzną. Chociaż wielu straciło już Bałtyk na czarną listę, warto przyjrzeć się jednej z plaż. Nawet w szczycie sezonu jest tam spokojnie i kameralnie, na próżno szukać też parawanów. Jednym słowem raj!

Urlop nad Polskim morzem jak co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Chociaż dawne zwyczaje uległy małej modyfikacji, chętnych na wypoczynek w tych rejonach nie brakuje. Osoby marzące jednak o chwili ciszy i kameralnym klimacie często jednak borykają się które miejsce wybrać. Zdradzamy jedną z piękniejszych plaż, która nawet w sezonie świeci pustkami - tam można zanurzyć się w błogiej ciszy i bez problemu wybrać swój kawałek piasku. 

Rajska plaża nad Bałtykiem - główną atrakcją jest tu... cisza

Ten, kto chociaż raz w szczycie sezonu był nad Bałtykiem, doskonale wie, z czym się to wiąże. Korki, drożyzna, brak miejsc parkingowych, głośni plażowicze, parawany czy tony śmieci na piasku. To zaledwie kropla w morzu grzeszków urlopowiczów, jak się jednak okazuje, są jeszcze miejsca nieskalane krzykiem i komercją. Jednym z nich jest plaża w Świnoujściu usytuowana tuż obok zjawiskowego Wolińskiego Parku Narodowego. 

Kameralne, spokojne i wyjątkowo ładne miejsce jest tegorocznym tworem. Teraz powiewa tu błękitna flaga, która świadczy o wyróżnieniu w programie czystych, przystosowanych plaż spełniających całą masę warunków. Miasto zorganizowało ten pas wybrzeża dopiero w tym sezonie - z konieczności, ponieważ droga do lubianego przez mieszkańców i turystów równie spokojnego kąpieliska na pobliskim Warszowie została odcięta przez strefę ochronną wokół Terminala LNG. I właśnie tak nowe kąpielisko znajduje się zaledwie kilometr od poprzedniego, tyle, że niewiele osób o nim wie - co jest w tej sytuacji dużym plusem. Dojazd nie jest trudny, jednak niewtajemniczeni mogą się zagubić. Do kąpieliska prowadzi prowizorycznie utwardzona leśna droga za Podziemnym Miastem (muzeum utworzone w dawnych schronach koszarowo-bojowych. Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Grodzenie - fenomen polskiej kultury? Socjolog: Przestrzeń publiczna należy do tego, kto ją zawłaszczy

Na tej plaży zaznasz spokoju, pięknych widoków, ale także bacznego oka ratownika

Turyści którzy nie gustują w tłocznych miejscowościach i kurortach zaznają tu spokoju, odpoczynku i błogiego relaksu. Zdaniem miejscowych to najpiękniejsza plaża w Świnoujściu, a jej największą zaletą jest właśnie kameralność. Spotkamy tu głównie lokalsów i pojedynczych turystów. Jest tylko jeden minut - mianowcie dojazd. 

Do większości plaż można dojechać bardzo blisko, zostawić samochód i już po chwili opalać się na piasku. Tutaj najlepiej dojechać autobusem komunikacji miejskiej (linia P), który wozi w sezonie pasażerów pod samą plażę. Kurs rozpoczyna pod dworcem PKS Świnoujście, dzięki czemu łatwo dostaniemy się tu z centrum. Osoby, które cenią sobie komfort jazdy samochodem mogą podjechać pod plaże - warto jednak wiedzieć, że parking jest mały, a i spacer będzie nieunikniony. Piesza wędrówka od Podziemnego Miasta to ok. 15 minut spaceru. 

 

Jeśli zatem szukasz spokojnego miejsca, strzeżonego kąpieliska z ratownikiem i braku tłumów, plaża w Świnoujściu jest niemalże spersonalizowana dla ciebie. Tu odpoczniesz, możesz opalać się bez ścisku, w ciszy poczytać książkę czy urządzić romantyczny piknik, bez setki sąsiadów wokół. 

Więcej o: