Zalew z nieco innej perspektywy. Na tę plażę dostaniesz się wodnym tramwajem i odpoczniesz w ciszy

Marzysz o wakacjach nad morzem, ale męczą cię tłumy? Nie musisz wyjeżdżać w popularne miejsca. Zamiast wybrzeża wybierz województwo warmińsko-mazurskie. To tam kryje się pewne miasteczko, które ma wiele do zaoferowania. Spodoba się w szczególności fanom ciszy i spokoju.
Zobacz wideo Grodzenie - fenomen polskiej kultury? Socjolog: Przestrzeń publiczna należy do tego, kto ją zawłaszczy

Plaża bez parawanów i tłumu to w sezonie letnim wręcz nieosiągalne marzenie. Okazuje się jednak, że czasami wystarczy poszukać na mapie Polski ciekawych miejsc, do których nie podążają tłumy. Tym razem wzięliśmy na tapet miasteczko w województwie warmińsko-mazurskim.

Tolkmicko brzmi obco? Nie szukaj tego miejsca za granicą

W Polsce są perełki, o których wie niewiele osób. Ma to swoje plusy, ponieważ dzięki temu nie zjeżdża tam ogromna liczba ludzi i miejsce ma swój unikatowy urok. Tolkmicko to miasto w województwie warmińsko-mazurskim. Znajdziesz je w powiecie elbląskim. Ogromną zaletą tego miejsca jest fakt, iż znajduje się nad Zalewem Wiślanym, który z powodzeniem zastąpi polskie morze. Plaża w Tolkmicku usytuowana jest po wschodniej stronie portu i możesz do niej dotrzeć, korzystając z wodnego tramwaju.

Jeśli chcesz odpocząć, to złocisty i czysty piasek oraz otaczająca zewsząd zieleń skradnie twoje serce. W pobliżu znajdują się restauracje, słomkowe parasole i leżaki, dzięki czemu poczujesz się jak na iście egzotycznych wakacjach. W okolicy są także liczne kwatery, ich cena nie należy do zbyt wygórowanych. W porównaniu do hoteli nad morzem uda ci się sporo zaoszczędzić. W dodatku dzięki mniejszej ilości turystów masz szansę na spacer z psem, zabawę z dziećmi, czy poranny jogging. Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jedziesz do Tolkmicka? Te atrakcje zapewnią świetną zabawę

Choć Tolkmicko to niewielka miejscowość, to jednak atrakcji wokół nie brakuje. Zatem nie obawiaj się, że podczas urlopu będziesz się nudzić. Poniżej przygotowaliśmy listę aktywności, które sprawią, że nie pożałujesz swojego wyboru. Pamiętaj także, że wspomniane miasto mieści się nieopodal Krynicy Morskiej. Zatem za jednym zamachem możesz odwiedzić kilka lokalizacji w krótkim czasie.

 
  • Tramwaj Wodny (rejs do Krynicy Morskiej),
  • Nadzalewowa Kolej Drezynowa,
  • Klasztor Braci Mniejszych Franciszkanów w Kadynach,
  • Rezerwat przyrody Dolina Stradanki,
  • Plaża w Tolkmicku,
  • Plaża Srebrna Riwiera w Kadynach,
  • Rezerwat Przyrody Kadyński Las,
  • Rezerwat Przyrody "Buki Wysoczyzny Elbląskiej".
Więcej o: