Tanie noclegi, piaszczyste plaże i zero tłumów. Oto nieodkryta perła Bałtyku

Marzy ci się typowy, nadbałtycki klimat, piaszczysta plaża, cisza i spokój? Pragnienia te z pewnością zaspokoi pewna niewielka miejscowość, położona niedaleko Kołobrzegu. To prawdziwy, nadbałtycki klejnot, i to w dodatku niezbyt popularny. Warto się tam wybrać, zanim w Sianożętach zaroi się od turystów!
Zobacz wideo Zobacz wideo: Czy ceny nad morzem bardzo skoczyły do góry? Spytaliśmy wypoczywających w Sopocie [SONDA]

Dobrze przeczytaliście - chodzi o niezwykle urokliwą i malowniczą, nadmorską wieś Sianożęty. Usytuowana w województwie zachodniopomorskim, w północno-zachodniej części kraju miejscowość dzieli od znanego Ustronia Morskiego zaledwie kilometr. Gwarantujemy wam jednak, że wypoczywając tutaj, nie będziecie potrzebowali dodatkowych rozrywek.

To szczególna gratka dla miłośników odpoczynku na łonie natury. Czyste, morskie powietrze ze zbawiennym dla naszych dróg oddechowych jodem, brak tłumów i hałasów, będących nieodłącznym elementem plaż w bardziej turystycznych miejscowościach - to tylko kropla w morzu zalet tego miejsca.

Nieodkryta perła Bałtyku. Piękna plaża, relaks i szum morza

Sianożęty objęte są obszarem chronionego krajobrazu Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego, więc o piękne widoki nietrudno. Miejscowość posiada kąpielisko, które liczy 1400 metrów linii brzegowej. Plaża w Sianożętach naprawdę zapiera dech w piersiach - warto wybrać się tu rano lub wieczorem, by obejrzeć wschód i zachód słońca.

14720905191472090519 Zachód słońca w Sianożętach/ Fot. Shutterstock/Cezary Piwowarski

Nie mówiąc już o tym, że Sianożęty mają także ciekawą propozycję dla pasjonatów historii. Tuż przy miejscowości, w innej bałtyckiej wsi Bagicz znajduje się bowiem stare lotnisko z czasów radzieckich, którego konstrukcja sama w sobie budzi ogromne zainteresowanie - m.in. są to hangary oraz liczne umocnienia. Dla amatorów wrażeń z pewnością frajdą będzie lot motolotnią lub samolotem turystycznym - ponieważ takie atrakcje są tam teraz oferowane.

Rzut beretem na duńską wyspę

Lubisz jeździć konno lub zawsze marzyłeś o tym, żeby się nauczyć? Możesz to zrobić w trakcie urlopu nad morzem. Wokół znajdziesz co najmniej kilka stadnin koni i szkół jazdy. Jeśli zaś chcemy spędzić czas aktywnie, można skorzystać z oferty miejscowych wypożyczalni rowerów i wybrać się na rodzinną przejażdżkę. Atrakcją są także przejazdy dorożką lub specjalną kolejką, kursując z Sianożęt do Ustronia.

Nie zabraknie też miejsc, gdzie można dobrze zjeść. Co ciekawe, wciąż wielu mieszkańców Sianożęt utrzymuje się z rybołówstwa. Dlatego też miejscowość z pewnością spełni oczekiwania podniebień, domagających się owoców Bałtyku.

I na koniec - jeśli zapragniemy atmosfery wielkiego miasta - można udać się do Kołobrzegu, oddalonego o zaledwie 11 km. Albo, warto pomyśleć o jedno-, dwudniowej wycieczce na duńską wyspę Bornholm. Podpowiadamy również, że wypoczynek w Sianożętach najprawdopodobniej będzie znacznie tańszy (pod kątem chociażby zakwaterowania), niż w popularnym i obleganym Kołobrzegu! Np. w jednym z sianożęckich pensjonatów za dobę w 2-osobowym pokoju zapłacimy 150 zł.

Więcej o: