Urokliwa miejscowość nad Bałtykiem. Liczysz na tłumy? Tu ich nie znajdziesz, bo jest "na końcu świata"

Wakacje nad Bałtykiem kojarzą się z tłumami, parawanami i drożyzną. Jeśli jednak dobrze przejrzysz mapę, znajdziesz pewną miejscowość, która urzeka ciszą i spokojem. Już dziś spakuj walizki i odwiedź Piaski. Święty spokój murowany, a plaża czysta i bez hałasu.
Zobacz wideo Prof. Piskozub: Bałtyk jakiś będzie, ale to już nie będzie ten Bałtyk, który znamy

W Polsce także mamy perełki, czyli miejsca nieco dzikie i spokojne. Wystarczy poszukać lokalizacji oddalonych od dużych miast, czy popularnych kurortów pełnych ludzi. Dziś zabierzemy cię nad morze, gdzie próżno szukać parawaningu już o świcie.

Dzika plaża nad Bałtykiem. Poznaj urokliwe miejsce

Wakacje nad morzem nie muszą być okupione irytacją z powodu dużej liczby turystów, ich zachowania, czy braku miejsc na plaży. Jeśli marzysz o odrobinie świętego spokoju, odwiedź Piaski. To miejscowość nad polskim wybrzeżem, która mieści się na krańcu Mierzei Wiślanej. Kierując się na wschód, znajdziesz ją pomiędzy Krynicą Morską a granicą Polski. Jest tak schowana, że nie bez powodu mówią o niej "koniec świata", ale to właśnie dzięki temu masz szansę odetchnąć od codzienności. 

 

Ta wioska pozbawiona jest tłumów, czy hałaśliwych atrakcji. Stąd wybierają ją osoby, które marzą o spacerach w ciszy, budowaniu zamków z piasku z dziećmi i czasie spędzonym na tworzeniu relacji. Zbyt duża ilość bodźców często nie pozwala skupić się na tym co najcenniejsze. Dlatego odwiedzając Piaski, masz szansę w stu procentach zapomnieć o hałasie, korkach, pędzie, czy braku czasu na prostą rozmowę. Tam chwile płyną wolniej, dzięki czemu czujesz, jak odpoczywa nie tylko ciało, ale także umysł. Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Co robić w Piaskach? Zaplanuj rodzinny relaks

Jeśli chcesz oderwać się od zgiełku, a także pokazać dzieciom, że istnieje świat poza komputerem, czy przestrzenią cyfrową, wyjazd do Piasków to strzał w dziesiątkę. Jeśli zabierzesz ze sobą rowery, czy gry planszowe to każdy dzień będzie pełen wyjątkowych chwil. Nocleg znajdziesz u prywatnych właścicieli, którzy oferują przytulne zakwaterowanie. Dzieciaki zobaczą, jak wygląda życie na wsi i poznają zupełnie inny świat. 

 

Kilkaset metrów od głównej drogi znajdziesz szeroką, piaszczystą plażę pozbawioną turystów. Dotrzesz do niej, wędrując przez las lub organizując rodzinną wycieczkę rowerową. Zabierz ze sobą koc i koszyk pełen smakołyków. Po zabawie przyda się piknik w pięknym i ciekawym miejscu.

Więcej o: