Jak na plażę, to tylko nad morze? Niekoniecznie! Na piasku można odpoczywać także w samym sercu Polski

Lato w mieście nie należy do łatwych, szczególnie gdy temperatury sięgają ponad 30 st. C. Tutaj pojawia się propozycja wręcz nie do odrzucenia - atrakcje, chłodne smakołyki i miejsca do wypoczynku na jednej z warszawskich plaż. O dziwo tony piasku i szum wody znajdziemy nie tylko nad brzegiem Wisły!

Wakacje bez wyjeżdżania za granice także mogą być miłe i pełne ciekawych aktywności. Dla warszawiaków i przyjezdnych poleca się zatem kilka wyjątkowych plaż. Na liście znalazły się piaszczyste brzegi Wisły, ale także "małe pustynie" w samym środku miasta. 

Plaża to nie tylko morze! W sercu Warszawy jest kilka perełek 

Wypoczynek na plaży to synonim wakacji, urlopu i miło spędzonych chwil. Niestety nie każdy ma czas i środki, by wyjechać na rajskie wyspy czy nawet jedną z nadmorskich miejscowości nad Bałtykiem. Co wtedy począć? Jak się jednak okazuje, rekreacja na piasku wcale nie musi wiązać się z kilkugodzinną podróżą, czasami wystarczy wejść w miejski tramwaj czy autobus i przejechać kilka przystanków. W Warszawie znajdziemy kilka miejsc, gdy przy dobrej pogodzie można się pięknie opalić, zrobić grilla i pograć w piłkę plażową! 

Na pierwszym miejscu warto wyróżnić Plażę Rusałkę zlokalizowaną ta drugim brzegu Wisły, w pobliżu warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Okolica jest zielona, znajdziemy tutaj także wiele ciekawych atrakcji, restauracji i malowniczych zakamarków. Sama plaża jest świetnie przystosowana - na piasku wyłożone są drewniane pomosty ułatwiające przejazd wózkiem. Do użytku oddane są także gotowe paleniska, boisko do siatkówki, a w niewielkiej odległości znajdziemy także łazienki i bary z zimnymi napojami. Warto dodać, że to właśnie stąd rozpościera się widok na Stare Miasto. 

Kolejne, kultowe już miejsce to doskonale znana warszawiakom Poniatówka. Plaża położona jest pod zabytkowym mostem Księcia Józefa Poniatowskiego w pobliżu stadionu PGE Narodowego. To miejsce bardzo oblegane w tygodniu, a w szczególności w weekendy. To tutaj nocą tętni imprezowe i grillowe życie stolicy. Za dnia można się poopalać na piasku lub drewnianym tarasie, grillować w specjalnie wyznaczonych miejscach, a najmłodsi mogą bawić się na pobliskim placu zabaw. Dojazd jest łatwy, można skorzystać też ze ścieżki rowerowej czy pospacerować nad zielonym brzegiem. 

Zobacz wideo Zapytaliśmy Polaków, czy odczuwają inflację nad Bałtykiem

Warszawskie plaże, czyli lato w mieście w całej okazałości 

Plaża Romantyczna w dzielnicy Wawer, do której przybija prom Inna Bajka to kolejny punkt na mapie stolicy, który warto zapamiętać. Lokalizacja cieszy się dużą popularnością. Mieszkańcy korzystają ze ścieżek spacerowych, ławek i stołów piknikowych - na miejscu znajdziemy także atrakcyjny punkt widokowy, miejsca do rekreacji czy bujną zieleń. 

 

Dla tych, którzy od natury wolą uciekać, miasto stworzyło sztuczną plażę w niedawno otwartych Ogrodach Ulricha na Bemowie, gdzie z centrum można w kilka minut dostać się metrem. Wraz z początkiem sezonu przed galerią handlową i pasażem restauracyjnym wysypano tony piasku, które po odpowiedniej aranżacji mają przynieść namiastkę lata. Miejsce zdobią także sztuczne palmy, a sąsiedztwo fontann zapewnia przyjemną bryzę i ogromną frajdę dla dzieci. Dodatkowo można skorzystać z boiska do siatkówki plażowej, stołów do ping-ponga oraz piłkarzyków. Mniejsze dzieci mogą się bawić w piaskownicy w kształcie statku. Co ciekawe - sprzęt sportowy, taki jak piłki, rakietki do badmintona, a także gry planszowe jest dostępny do wypożyczenia całkowicie bezpłatnie!

Więcej o: