Cztery magiczne miejsca, do których dojedziemy pociągiem z Wrocławia. Dosłownie jak wyjęte z baśni

Nie macie jeszcze planów na wakacje? A może nie lubicie podróżować samolotem? Nic straconego. Wiele intrygujących miejsc można odkryć także podróżując pociągiem. Dziś podpowiadamy, gdzie warto udać się na weekendowy wypad z Wrocławia.

Samoloty to środek transportu najczęściej wybierany na zagraniczne wakacje. Choć linie lotnicze niewątpliwie mogą pochwalić się najbardziej rozbudowaną siatką połączeń, to interesujących propozycji nie brakuje także w ofercie kolei. Instagramowy profil "kocham.wroclaw" postanowił bliżej przyjrzeć się najciekawszym lokalizacjom. 

Zobacz wideo Sylwia Bomba radzi, jak przygotować dziecko do podróży

Gdzie pociągiem z Wrocławia?

Niezwykle ciekawą propozycją dla pasażerów podróżujących z Wrocławia jest m.in. magnetyzujące Skalne Miasto Adrspach w Czechach. Dojedziecie tu Kolejami Dolnośląskimi w nieco około 2,5 godziny, a za bilety zapłacicie już od 37 zł (ulgowy 18,50 zł). A naprawdę warto. Na miejscu czekają na was iście bajeczne widoki, niezwykła przyroda i tysiące skalnych wieży. 

A może by tak wycieczka do Niemiec? Udajcie się do Drezna, czyli tzw. perły baroku i Florencji Północy, uznawanej za najpiękniejsze miasto Saksonii. Nic w tym dziwnego. Turystów z różnych części świata urzeka tu wspaniała architektura, kolorowe kamienice i romantyczne uliczki. Z Wrocławia można dotrzeć tu w nieco ponad trzy godziny, a koszt biletów to około 83 zł (41,50 zł ulgowy).

 

Nie tylko zagranica. Odwiedź polskie perełki

Autor posta zaproponował także Milicz, urokliwe miasto położone na północy Dolnego Śląska. To właśnie tutaj znajdziemy Dolinę Baryczy - ten szalenie urodziwy rezerwat przyrody pozwoli wam odpocząć od zgiełku miasta i zrelaksować się na łonie natury. Dojedziemy tu w godzinę i 19 minut, a normalny bilet to wydatek rzędu 24,90 zł (15,69 ulgowy). 

Ostatnią propozycją jest Szklarska Poręba położona między Karkonoszami a Górami Izerskimi. Zachwyci was tu bajeczna przyroda - wspaniałe wodospady, szumiące potoki i górskie krajobrazy. Czas podróży ze stolicy Dolnego Śląska to trzy godziny i 19 minut, a koszt biletów 37,10 zł (ulgowy 23,37 zł). Warto pamiętać, że ceny mogą się różnić w zależności od połączenia. Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: