Dzieje się w Zamościu. Nad Zalewem Miejskim powstanie długo wyczekiwany projekt. Turyści będą walić drzwiami i oknami

Kto powiedział, że najlepiej wypoczywa się nad morzem? Bajeczny urlop spędzić można nie wyjeżdżając z miasta. Jeszcze lepiej, gdy ulubione kąpielisko zostanie zmodernizowane i ulepszone. To wszystko czeka niedługo Zalew Miejski w Zamościu. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści odliczają dni do rozpoczęcia inwestycji.

Gdzie spędzić wakacje w Polsce? Oczywiście można zrobić to jak większość turystów i udać się nad morze lub w góry. Warto jednak pamiętać, że równie skutecznie można relaksować się w innych zakątkach kraju. Już niedługo wczasowicze odwiedzający Roztocze będą mogli skorzystać z uroków projektu obywatelskiego w Zamościu. Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo

Nad zalewem powstanie strefa sportu i nie tylko. Wszyscy czekają z niecierpliwością

Co szykuje się w Zamościu? Zalew Miejski zamieni się w prawdziwy ośrodek dla wczasowiczów. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej, 10 marca 2023 roku podpisana została ważna umowa. To dzięki niej nad zalewem powstanie długo wyczekiwany projekt w postaci strefy sportu, zabawy i relaksu. Choć budowany jest z myślą o mieszkańcach, to skorzystają z niego również spragnieni odpoczynku nad wodą turyści. Przedsięwzięcie nosi tytuł "Czas na relaks – utworzenie strefy sportu, zabawy i relaksu nad Zalewem Miejskim w Zamościu" i finansowane będzie ze środków Budżetu Obywatelskiego.

Co jednak powstanie nad wodą? Jak donosi roztocze.net, projekt obejmuje przede wszystkim:

  • budowę dwóch boisk do siatkówki plażowej i piłki ręcznej plażowej,
  • budowę nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw,
  • remont molo nad zalewem,
  • remont pomostu dla kajaków,
  • budowę pryszniców plażowych,
  • zakup i montaż stojaków na rowery,
  • zakup i montaż koszy na śmieci.

Dzięki zagospodarowaniu terenu mieszkańcy oraz turyści będą mogli korzystać z obiektu przez całe lato, a także wiosną, czy jesienią. Jest to również kolejny krok w budowaniu turystycznej atrakcyjności regionu Roztocza. 

Kiedy można zacząć zabawę? Już w te wakacje mieszkańcy i turyści wypoczną nad zalewem

Ta wiadomość z pewnością ucieszy tych, którzy planują wyjazd do Zamościa już niedługo. Prace remontowe nad Zalewem Miejskim mają zakończyć się w niedzielę 9 lipca 2023 roku. Po weekendzie na miejscu z pewnością zjawią się tłumy. Zalew Miejski od lat był jednym z bardziej lubianych miejsc w okolicy, jednak teraz z pewnością stanie się jeszcze bardziej oblegany. Nowoczesna i bezpieczna infrastruktura oraz przestrzeń do uprawiania sportu to niewątpliwe zalety obiektu. Ponadto wszystko to z widokiem na rozciągającą się wodę oraz pobliski las. Z kolei rodziny z dziećmi będą mogły swobodnie odpocząć, podczas gdy pociechy będą bawić się na bezpiecznym placu zabaw. Plażowanie w środku miasta jeszcze nigdy nie wydawało się tak konkurencyjną opcją dla innych kąpielisk i z pewnością przeżyje tego lata oblężenie.

Więcej o: