Turyści pokochają te atrakcje nad jeziorem. Na mapie Polski nowe perełka. Inwestycja to ok. 6 mln zł

Już niebawem mieszkańcy województwa wielkopolskiego i odwiedzający te okolice turyści będą mogli skorzystać z odnowionego zbiornika wodnego. Projekt na Jeziorze Słupeckim przewiduje wiele atrakcji, w tym basen na tafli wody, pomost i wiele innych perełek. Koszt całej inwestycji to około 6 mln zł.

Wakacje w pełni, a co za tym idzie, wiele osób poszukuje atrakcji bez konieczności wyjeżdżania z kraju. Najchętniej wybierane są oczywiście baseny, zbiorniki wodne i plaże, gdzie można zażyć orzeźwiającej kąpieli i odpoczynku w słońcu. Dla mieszkańców województwa wielkopolskiego i turystów mamy dobrą wiadomość - niebawem zostanie otwarta spektakularna atrakcja nad Jeziorem Słupeckim. 

Perełka w woj. wielkopolskim. Prace na Jeziorze Słupeckim na ukończeniu 

Na mapie Wielkopolski niebawem pojawi się prawdziwa perełka. Mowa tu o Jeziorze Słupeckim, które do niedawna nie specjalnie kusiło do relaksu i wypoczynku. Zarośnięty i zaniedbany zbiornik wodny przeszedł w ostatnim czasie prawdziwą renowację. Dotychczas miejsce nie było najlepszym do kąpieli, a wybierali je głównie wędkarze - przylegają do niego bowiem obszary leśne i park miejski Słupcy. Teraz lokalizacja zmieni się nie do poznania i z pewnością stanie się dużym atutem i atrakcja regionu. Jak skomentował w rozmowie z Wprost.pl burmistrz Słupcy, Michał Pyrzyk:

W ramach tej inwestycji wydzielimy z jeziora basen, kąpielisko o średnicy 30 metrów, gdzie woda będzie oczyszczona. Ponadto Badanie wody z minionego wtorku, wykonane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupcy, nie wykazało żadnych zanieczyszczeń w Jeziorze Słupeckim.

Już teraz ukończono budowę niezwykłego i malowniczego pomostu, który jest jak dotychczas jedynym takim obiektem w Polsce. Wyróżnia się szczególnie kształtem. 

Zobacz wideo To najwyższy zewnętrzny taras widokowy na półkuli zachodniej. Przechodzą ciarki

Jezioro Słupeckie nową perełką na mapie Wielkopolski 

Mieszkańcy i turyści odwiedzający województwo wielkopolskie z pewnością nie przejdą wobec tej lokalizacji obojętnie. Okolice Jeziora Słupeckiego, a także sam zbiornik wodny przeszły prawdziwą metamorfozę. Na akwenie pojawił się już zjawiskowy pomost, który ma kształt połączonych ze sobą dwóch okręgów. Za projekt odpowiedzialny jest Paweł Grobelny, wielokrotnie nagradzany za projekty przestrzeni publicznych. Jak skomentował w rozmowie z Wprost.pl:

Bardzo zależało mi na wpisaniu się w istniejący kontekst, projektowanie raczej mniejszych obiektów przestrzennych, które dobrze wpiszą się w naturę, i będą wykorzystywać jej walory, a nie konkurować z nią. Poszczególne platformy i tarasy widokowe mają zaprosić mieszkańców Słupcy do częstego korzystania z tej przestrzeni

Na tym nie koniec. Pomost ma prowadzić do innej fantastycznej atrakcji: Kopca szwedzkiego. Jest to grodzisko kultury łużyckiej, znajdującej się na Jeziorze Słupeckim - wiąże się z nim historia i legendy nawiązujące do najazdu szwedzkiego. Na miejscu powstanie także platforma widokowa oraz wcześniej już wspomniane oddzielone na tafli jeziora baseny. Cała okolica ma być ponadto wzbogacona o liczne ławki, platformy z hamakami, zestaw szezlongów oraz okrąg integracyjny. Mieszkańcy i przyjezdni mogą też liczyć na boisko do gry w boule, piaskownicę, półkule do skakania oraz zwieńczającą całość oświetloną promenadę. 

Więcej o: