Pojechałam do jednego z najpiękniejszych uzdrowisk. 9 jezior, puszcza, czyste powietrze

Piękne jeziora, lasy, wyjątkowo świeże powietrze. To moje pierwsze skojarzenia ze Augustowem. Jeśli poszukujcie pomysłu na przyjemny wypoczynek w północno-wschodniej części naszego kraju, warto zainteresować się tą propozycją.

Nie wiem, ile razy byłam już w Augustowie. Jeżdżę tam z ogromną przyjemnością od czasów dzieciństwa, gdyż kocham klimat tego miasteczka i uważam, że jest to jedna z najlepszych opcji, jeśli marzy wam się wypoczynek z dala od zgiełku dużego miasta. Tamtejsza puszcza i otaczające Augustów zbiorniki wodne tworzą wyjątkowe warunki. Dzięki nim miejscowość w październiku 1993 r. uzyskała  status uzdrowiska.

Zobacz wideo Cud Podlasia, który wygląda jak wyspa na Pacyfiku:

- Ulgę odczuwają tutaj osoby mające problemy z drogami oddechowymi, układem krążenia, chorobami reumatycznymi. Specyficzny mikroklimat bogaty w olejki eteryczne i fitocydy oraz wysokiej jakości złoża borowiny stwarzają idealne warunki do leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń, w tym chorób reumatycznych i narządów ruchu - czytamy na oficjalnym portalu miejscowości.

Miasto jezior i lasów

Augustów często nazywany jest najpiękniejszą miejscowością w województwie podlaskim. Miasto z każdej strony otoczone jest zielenią, która dosłownie wlewa się na tamtejsze deptaki i ulice. Do tego dochodzą piękne jeziora. Co ciekawe, w okolicy miasta jest ich aż dziewięć (Sajno, Białe, Rospuda, Necko oraz kilka mniejszych). Nie dziwi więc fakt, że latem miejsce to przeżywa prawdziwe oblężenie. Jeśli więc preferujecie spokojny wypoczynek, zdecydowanie lepiej jest wybrać się tam poza sezonem.

 

Największe atrakcje Augustowa

Na terenie Augustowa oraz okolic znajduje się wiele plaż, a także sporo szlaków turystycznych, zarówno pieszych, jak i rowerowych, w tym Green Velo biegnący przez całą Polskę wschodnią. Poza tym miejscowość może pochwalić się licznymi atrakcjami wodnymi. Każdy, kto lubi tego typu aktywności, znajdzie więc tu coś dla siebie. To m.in. rejsy statkami, gondolami i katamaranami, kajaki, rowery i narty wodne, motorówki, łodzie, żeglarstwo, stand up paddle (pływanie z wiosłem na deskach surfingowych), windsurfing. Dodatkowo organizowane są spływy kajakowe przez malownicze tereny wzdłuż Czarnej Hańczy i Rospudy.

Augustów to jedno z nielicznych miejsc, które uwielbiam od dzieciństwa. Dlatego też wracam tam bardzo chętnie. Jeśli szukacie pomysłu na przyjemny wypoczynek w Polsce, warto zainteresować się tą propozycją. To kierunek, który mogę polecić z czystym sumieniem!

Więcej o: