Pokazała "mało znaną egzotyczną plażę w Polsce". W wakacje odbędzie się tu niezwykłe wydarzenie

W wakacje wzrok urlopowiczów z całej Polski kieruje się w stronę nadmorskich miejscowości - marzy nam się wypoczynek na piaszczystej plaży i ciepłe promienie słoneczne odbijające się w tafli wody. A gdybyśmy tak wcale nie musieli wyjeżdżać nad Bałtyk? Okazuje się, że podobne widoki możemy zastać na południu kraju.

Asia Jakubiec to miłośniczka podróżowania, która chętnie dzieli się z obserwatorami przydatnymi trikami, sposobami na tanie wyjazdy, a także ciekawymi miejscami. Na jednym z ostatnich nagrań na TikToku poleciła mało znaną "egzotyczną plażę" w Polsce. Znaleźć ją możemy w województwie opolskim.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Egzotyczna plaża w Polsce

Skorochów, bo o nim mowa, to wieś położona w województwie opolskim, nad Jeziorem Nyskim. To właśnie nad tym zbiornikiem wodnym znajdziemy urokliwą plażę, na której możemy poczuć się niczym na egzotycznych wakacjach. Znajdziemy tu klimatyczne słomiane parasole oraz darmowe leżaki. Z kolei w okolicznym barze mamy możliwość skorzystania z "rajskich altanek i huśtawek". 

Przy jeziorze jest szeroka plaża, z której możesz korzystać do woli. Jest tu także wypożyczalnia sprzętu wodnego i widok na góry

- przekonuje Jakubiec. 

Niezwykłe wydarzenie nad Jeziorem Nyskim

Jeśli panujecie odwiedzić Skorochów, warto wybrać się tu 26 sierpnia 2023 roku. Tego dnia odbędzie się tu wyjątkowe wydarzenie, jakim jest coroczny Festiwal Ognia i Wody. Wówczas na miejscu pojawiają się tłumy ludzi, którzy uczestniczą w konkursach i pokazach laserów, fajerwerków czy sztucznych ogni. Nie brakuje również spektakularnych występów tancerzy ognia czy licznych koncertów. W poprzednich edycjach na scenie można było zobaczyć m.in. Halinę Młynkovą lub zespół Ich Troje. 

Tegoroczne widowisko zapowiada się jeszcze bardziej niezwykle, ponieważ będzie nawiązywało do 800-lecia Nysy oraz lokalnej historii - aż do czasów współczesnych. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: