Wewnętrzne państwo w Polsce. Ma własnego prezydenta, konstytucję i liczy ponad 3,6 tys. obywateli

W Polsce istnieje pewne nietypowe miejsce, działające na wzór demokratycznego państwa bez granic. "Kraj" ma własną flagę, konstytucję, a nawet prezydenta. Co więcej, obywatelem może zostać tu każdy - wystarczy spełniać jeden ważny warunek.

Goha i Kamil to autorzy bloga "RobiMY Podróże". Zdążyli zwiedzić już 41 krajów na "dwóch nogach i czterech kołach", udowadniając, że niepełnosprawność nie przeszkadza w realizacji marzeń. W jednym z ostatnich postów na Instagramie podzielili się z obserwatorami wyjątkowym miejscem w Polsce. Oto Rzeczypospolita Ptasia. 

Zobacz wideo Co sowy mogą robić w nocy? Mamy podejrzenie, że... tańczą!

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Rzeczypospolita Ptasia. Wewnętrzne państwo w Polsce

Rzeczypospolita Ptasia to istny raj dla miłośników środowiska, który znajdziemy w województwie lubuskim, na nadwarciańskich rozlewiskach. Jak donosi portal lubuskie.travel.pl, jest to nie tylko atrakcyjny obszar na mapie Polski, ale i klub miłośników ptaków. Stworzyli oni coś na rodzaj wewnętrznego państwa z własną konstytucją, stolicą w Słońsku i prezydentem - Henrykiem Radowskim. 

Spokój i harmonia z przyrodą są tutaj niezwykłe. Znajdźcie chwilę na ucieczkę od miejskiego zgiełku i pozwólcie sobie na magiczne spotkanie z pięknem przyrody w nadwarciańskiej Rzeczpospolitej Ptasiej

- czytamy na Instagramie Gohy i Kamila. 

 

Obywatele Rzeczypospolitej Ptasiej. Można dostać paszport

Obywatelem Rzeczypospolitej Ptasiej może zostać każdy... o ile oczywiście dzieli zainteresowanie do ptaków oraz ich środowiska. Specjalny dokument otrzymało już 3688 osób. 

W lokalnych punktach informacji otrzymuje się paszport Republiki, w którym można zbierać pamiątkowe pieczątki

 - czytamy.

Chętni mogą otrzymać paszport po wypełnieniu wniosku i wpłaceniu darowizny na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Słońska "Unitis Viribus". Po otrzymaniu dokumentu obywatele zbierają "pieczątki z wizerunkiem ptaka roku (każdy jest bowiem poświęcony innemu, rzadkiemu lub zagrożonemu gatunkowi). Ten jest wybierany podczas kwietniowych Zlotów Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej. 

Więcej o: