Malowniczy, górski kurort wraca do łask. Bajkowe widoki i uzdrowiskowe atrakcje zachęcają kuracjuszy

Do łask powraca dawna perełka Małopolski. Niegdyś był to jeden z najpopularniejszych kurortów w kraju. Mowa tu oczywiście o Muszynie, która z miesiąca na miesiąc kusi coraz liczniejszymi atrakcjami. Na miejscu można skosztować wybornych wód mineralnych, skorzystać z dóbr sanatorium czy pospacerować po bajkowych ogrodach.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak Polska długa i szeroka tyle wyjątkowych miejsc o niepowtarzalnym klimacie. Małopolska obfituje w bajkowych lokalizacjach, jednak zapomniana na długie lata Muszyna, która teraz ponownie otwiera się na turystów i kuracjuszy robi niemalże efekt wow! Jak się okazuje, niebawem lista atrakcje się powiększy, a nowym hitem będzie m.in. spektakularna wieża widokowa. 

Dawna perełka Małopolski wraca do łask. Muszyna kusi pięknem i atrakcjami 

Małopolska to nie tylko komercyjne Krupówki czy Miasto Królów. Południe Polski zachęca licznymi atrakcjami, górskimi kurortami i malowniczymi widokami. Muszyna to miejscowość położona w powiecie nowosądeckim, zaledwie 5 km od granicy Polski ze Słowacją. Od ponad wieku cieszyła się sławą jako kurort zarówno ze względu na niepowtarzalny klimat, ale i obecność wód mineralnych czy sanatoriów. 

Górka ostoja kusi pięknem natury, ciekawą okolicą, licznymi atrakcjami i przede wszystkim niepowtarzanym klimatem. To prawdziwa mekka piechurów i fanów leśnych wędrowek - wyruszymy stąd na szlaki Beskidu Sądeckiego, Gór Leluchowskich oraz Gór Lubowelskich. Na miejscu podziwiać możemy także obiekty historyczne, turystyczne atrakcje i Ogrody Sensoryczne.

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Muszyna - górska ostoja dla każdego 

Będąc w Muszynie, nie sposób się nudzić. Turyści mogą podziwiać cerkiew pw. św. Jakuba Młodszego Apostoła w Powroźniku. Budowla to najstarsza drewniana cerkiew w polskich Karpatach, która w 2013 r. została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. To jednak nie koniec ciekawych atrakcji - w ostatnich latach duże nakłady miasto włożyło w renowację ruin zamku w Muszynie, które znajdują się na stromym wzgórzu pasma Koziejówki. 

Okolica to jednak nie tylko zabytki. Muszyna leży, w tętniącym życiem i cudownymi walorami krajobrazowymi, sercu Beskidu Sądeckiego. Zagorzali fani górskich wędrówek znajdą tu wiele szlaków, które oczarują ich swoją urodą - polecany jest odcinek Muszyna - Jaworzyna Krynicka lub Muszyna - Żegiestów, który jest równie atrakcyjnym punktem na mapie. 

Przysłowiową wisienką na torcie i jednocześnie kultową atrakcją Muszyny są Ogrody Sensoryczne i Tematyczne. Poza pięknymi okazami i gatunkami roślin magnesem przyciągającym turystów są zwierzęta, takie jak alpaki, daniele i egzotyczne ptaki. Warto dodać, że park zostanie wkrótce rozbudowany i pojawią się trzy nowe ogrody: chiński, grecki i wiklinowy. W tym roku powstanie także wieża widokowa, dzięki którego podziwiać będzie można okolice i przy dobrej pogodzie także Tatry. 

Więcej o: