Które plaże nad Bałtykiem są najpiękniejsze? Oto lista. Tam odpoczniesz od tłumów i naładujesz baterie

Które plaże nad Bałtykiem są najpiękniejsze? Gdzie warto wybrać się na chwile relaksu, aby posłuchać kojącego szumu fal, uniknąć tłumów i rozstawionych parawanów? Wakacje nad polskim morzem nie muszą wcale kojarzyć się z hałasem, zgiełkiem. W tych miejscach nie tylko odpoczniesz od nadmiaru wrażeń i emocji, ale przede wszystkim naładujesz baterie pięknymi widokami.

Które plaże nad Bałtykiem są najpiękniejsze? Długi urlop, albo weekendowy wypad nad nasze polskie morze nie musi kojarzyć się z walką o skrawek plaży, aby rozłożyć koc. Podajemy listę miejsc, gdzie nie tylko można nacieszyć oczy wyjątkowymi widokami, ale także i zanucić jedną z kultowych piosenek Czerwonych Gitar: "Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew". Oto lista miejsc nad Bałtykiem wartych odwiedzenia w wakacje 2023.

Zobacz wideo Sylwia Bomba o spędzaniu wakacji bez dzieci. "Podróż bez dziecka jest połową podróży"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Które plaże nad Bałtykiem są najpiękniejsze? Oto lista

Planujesz urlop nad polskim morze, ale na samą myśl o rozstawionych parawanach, robi ci się słabo? Chciałbyś posłuchać kojącego szumu fal, jednak obawiasz się, że wśród tysiąca plażowiczów, w zgiełku i hałasie - będzie to niemożliwe? Nie tym razem. Oto lista miejsc, gdzie odpoczniesz, naładujesz baterię i nacieszysz oko pięknymi widokami.

W naszym subiektywnym zastawieniu najpiękniejszych plaż nad Bałtykiem skupiliśmy się przede wszystkim na tych miejscach dość mało popularnych, które co prawda oferują najwięcej przestrzeni do wypoczywania, ale trudno powiedzieć, czy tak będzie dalej po tym artykule. Oto nasz TOP 3.

Plaża w Trzęsaczu

Ta wyjątkowo urokliwa plaża znajduje się w północno-zachodniej części województwa zachodnio pomorskiego. Konkretnie w gminie Rewal.

To wyjątkowe miejsce, gdzie obok siebie znajdują się kilkusetletnie ruiny gotyckiej świątyni i olbrzymia, modernistyczna platforma widokowa. To miejsce, gdzie gołym okiem można zaobserwować odwieczną walkę morza z lądem. Krańcowe partie tutejszej plaży wieńczy stromy, wysoki klif

- podaje trzesacz.pl.

Na szerokiej i piaszczystej plaży można nie tylko ukoić myśli, ale naładować baterie przed kolejnym dniem. Spacer brzegiem morza przy zachodzie słońca będzie ukoronowaniem wspaniałego dnia.

Chałupy welcome to!

Chociaż o tej wyjątkowej plaży niegdyś śpiewał Zbigniew Wodecki, to chociaż "golców cały tłum", można znaleźć urokliwe miejsce wśród złotego piasku i podziwiać Bałtyk. Wielu turystów zgodnie przyznaje, że tam właśnie nasze morze wygląda najpiękniej. Chałupy nie są też tak obleganym kurortem jak Władysławowo, chociaż swoją wyjątkowością przyciąga miłośników sportów wodnych. Zjeżdżają tam głównie miłośnicy surfingu i kitesurfingu, toteż niekiedy może wydawać się dość tłumnie, jednak warto to miejsce odwiedzić.

 

Jurata, czyli powiew luksusu

Dla tych, którzy oprócz pięknych widoków chcieliby nieco poczuć się jak w luksusowym kurorcie niczym z francuskiej Nicei, mogą śmiało wybrać się do Juraty. Leży ona na Mierzei Helskiej między Jastarnią a Helem. Plaża znajduje się u wylotu deptaka, czyli ul. Międzymorze i nie jest zbyt szeroka, jednak nic nie może się równać z obrazem zachodzącego słońca z plaży w Juracie. Tutaj jest nieco bardziej kameralnie i spokojnie niż w zatłoczonej i głośnej Jastarni. Bez tłumu turystów i rozstawionych parawanów, można w ciszy wsłuchać się w nastrojowy szum fal.

 
Więcej o: