Atrakcje na trasie Wrocław-Warszawa. Odczaruj wizję długiej, monotonnej podróży

Atrakcje na trasie Wrocław-Warszawa, to nie tylko ciąg autostrad i ekspresówek zapewniających szybki i komfortowy transfer pomiędzy miastami. Podróż na długiej trasie wcale nie musi być nudna i monotonna. Wiele zależy od środka transportu, jakim się poruszamy. Jeżeli nie ogranicza nas czas, to możemy nieco zboczyć z wyznaczonej trasy i urozmaicić podróż o nowe doświadczenia. Sprawdź nasze propozycje i dowiedz się, jakie atrakcje czekają na trasie Wrocław-Warszawa.

Miejsca na postój na trasie Warszawa-Wrocław. Zatrzymaj się w Łodzi

Atrakcje na trasie Wrocław-Warszawa są i warto je sprawdzić pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednią ilością czasu. Szukając miejsca na postój na trasie Warszawa-Wrocław, warto zatrzymać się w Łodzi. Podróż autem z Warszawy do Łodzi zajmie niespełna 2 godziny, więc jest to już dobry moment, aby wysiąść z samochodu i nieco "rozprostować kości". A jest gdzie! Najbardziej rozpoznawalna ulica w Łodzi — Piotrkowska — mierzy ponad 4 km długości i jest dobrym wyborem na leniwy, miejski spacer. Kamienice przy ul. Piotrkowskiej cieszą oko bogatymi zdobieniami i bogactwem kolorów. Przemierzając ul. Piotrkowską w Łodzi, można natknąć się na popularną aleję gwiazd, a także na pomnik misia Uszatka, będący częścią szlaku turystycznego "Łódź bajkowa". Dla fanów kina obowiązkowym punktem do odwiedzenia jest Muzeum Kinematografii, gdzie można podziwiać stare plakaty filmowe, zabytkowe projektory i aparaty fotograficzne oraz wiele innych eksponatów i wystaw nawiązujących do rodzimego kina. Łódź może się z resztą poszczycić mnogością i różnorodnością obiektów muzealnych. Znajdziemy tu m.in.:

 • Muzeum Miasta Łodzi
 • Muzeum Fabryki
 • Centralne Muzeum Włókiennictwa

Podróż z dziećmi może umilić nie tylko wspomniany wcześniej szlak turystyczny "Łódź bajkowa", ale także wizyta w łódzkim zoo. Jest to jednak propozycja dla osób z dużym zapasem czasu, bo miejsce jest naprawdę wciągające. Może warto zostać tu na dłużej i rozważyć nocleg w Łodzi podczas przemierzania trasy Warszawa-Wrocław?

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Co warto zobaczyć na trasie Wrocław-Warszawa. Poznaj średniowieczny Wieluń

Jeżeli zastanawiasz się, co warto zobaczyć na trasie Wrocław-Warszawa, to propozycją wartą uwagi jest miasto Wieluń. Aby do niego dotrzeć, należy nieco odbić od głównej trasy Wrocław-Warszawa, ale urok miasta rekompensuje czas i dodatkowe kilometry. Wieluń ma bogatą historię, sięgającą XIII w. Miasto położone było na skrzyżowaniu ważnych europejskich szlaków handlowych i w okresie średniowiecza było prężnie rozwijającym się ośrodkiem. Wieluń kilkukrotnie zmagał się z pożarami i był niemal całkowicie zniszczony. Dziś w mieście można podziwiać zabytki, będące świadectwem jego długiej historii. Co warto zobaczyć w Wieluniu? Poniżej lista najpopularniejszych miejsc odwiedzanych przez turystów:

 • ratusz miejski z XIX w. 
 • brama krakowska 
 • baszty
 • piwnice dawnego zamku gotyckiego
 • drewniany kościół św. Barbary
 • bazylika kolegiacka Bożego Ciała
 • Muzeum Ziemi Wieluńskiej
 • klasztor Franciszkanów z XVII w. 

Ciekawe miejsca na trasie Wrocław-Warszawa. Odpoczynek na łonie natury

Ciekawe miejsca na trasie Wrocław-Warszawa to także te oferujące odpoczynek na łonie natury. Jedną z możliwości relaksu wśród zieleni, jest zatrzymanie się w Bolimowskim Parku Krajobrazowym w okolicach Skierniewic. Podróżując na trasie Wrocław-Warszawa, warto przystanąć tu na chwilę i zaszyć się w gąszczu leśnych ścieżek, aby podziwiać bogactwo fauny i flory tego regionu. Miejscami cieszącymi się szczególną uwagą turystów, są: zespół parkowo-pałacowy w Nieborowie oraz park w Arkadii. Pałac w Nieborowie to okazała rezydencja magnacka, wybudowana w XVII w. dla prymasa Radziejowskiego. Obecnie mieści się w nim oddział Muzeum Narodowego w Warszawie. Wnętrza pałacu urzekają bogactwem i przepychem, obrazującym poziom życia ówczesnych rodzin magnackich. Pałac mieści się w obrębie dużego parku, który zachęca do pieszych wędrówek na łonie natury, a co ważne — na teren parku wstęp mają również czworonogi, także jest to fajna propozycja dla osób podróżujących z pupilami. W niedalekim sąsiedztwie pałacu w Nieborowie mieści się miejscowość Arkadia z klimatycznym parkiem w stylu angielskim. Na terenie parku dostrzec można wiele pozostałości z XVIII-wiecznej zabudowy, m.in. akwedukt czy świątynię Diany. Malowniczość parku i "zatopione" w nim fragmenty dawnej zabudowy nadają temu miejscu niezwykłego charakteru. Jest to idealna przestrzeń na relaks i regenerację w czasie podróży na trasie Wrocław-Warszawa. Warto skorzystać z tej możliwości i zaczerpnąć oddechu wśród ciszy i spokoju, jakie gwarantuje park.

Zobacz też: Tajemnicza góra koło Wrocławia. Ślęża ma bogatą i nieco magiczną historię, a jej część zobaczyć można na szlaku

Więcej o: