Turyści przyjeżdżają tu na długie, romantyczne spacery. "Zagajnik miłości" w tym roku wygląda obłędnie

Dolny Śląsk jest kopalnią pięknych, zachwycających miejsc, a atrakcji turystycznych absolutnie tu nie brakuje. Poza majestatycznymi wodospadami w Karkonoszach, czy zabytkowymi zamkami, znajdują się tu miejsca nieco mniej oczywiste. "Zagajnik miłości" przeżywa ostatnimi czasy swój renesans, a turyści są nim szczerze zachwyceni.

Pęd życia i miejski zgiełk sprawiają, że coraz więcej turystów preferuje spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Z tego też powodu "zagajnik miłości", który znajduje się zaledwie 25 km od Wrocławia, w Skarszynie, cieszy się coraz większą popularnością, a przecież to nic innego jak... drzewa, które posadzone w wyjątkowy sposób układają się w kształt serca. Tyle wystarczyło, by turyści zaczęli z chęcią przyjeżdżać to, jak twierdzą, bajkowe miejsce.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Zagajnik miłości idealny na spacer

Skupisko drzew, których kształt układa się w symbol miłości, znajduje się w wyjątkowym miejscu, bowiem dookoła rozciągają się pola rzepaku. Gdy ten wiosną kwitnie na żółto, nietypowy kształt małego lasu staje się jeszcze bardziej widoczny, a z lotu ptaka wygląda wręcz obłędnie. Nikt by jednak o tym nie wiedział, gdyby nie wykonane dronem zdjęcie, które opublikowano na profilu From the Sky w mediach społecznościowych. Dopiero ta perspektywa zaciekawiła internautów, a część z nich już wpisała "zagajnik miłości" na swoją podróżniczą listę.

Internauci byli zaskoczeni, jak piękne miejsce mogła stworzyć natura. Okazuje się jednak, że miejsce to nie wygląda tak samo co roku. Rolnicy sieją tam różne rośliny, dlatego też w innych latach otoczenie serca z drzew nie zachwycało intensywnym, żółtym kolorem. 

Jak tam bywałem w ubiegłych latach, to trafiałem na zboże albo trawę. W tym roku rolnicy zasiali rzepak i zrobił się szał! O to miejsce pytali mnie nawet Hindusi, którzy wybierali się do Krakowa na wycieczkę. Przyjechali tam fotografowie z różnych zakątków Polski

- zdradza Janusz Krzeszowski, cytowany przez spidersweb.pl.

Zagajnik pamięta czasy PGR-ów

Jak się okazuje, to romantyczne miejsce powstało dawniej, niż mogłoby się wydawać. Od końca II wojny światowej, aż do lat 90. minionego wieku uprawą pola zajmowało się Państwowe Gospodarstwo Rolne. Janusz Krzeszowski przeanalizował mapy dolnośląskiej wsi i jak się okazało, jeszcze w 1993 roku las przypominał trzyramienną gwiazdkę, a dopiero w latach 80. XX wieku jego zaokrąglone krawędzie zaczęły przypominać kształt, który znamy dziś. Najprawdopodobniej serce, które dziś widać z lotu ptaka, to efekt wieloletniego orania, które zmieniło kształt zagajnika. Najwyraźniej dobrze, że tak się stało, ponieważ dziś miejsce to jest podziwiane przez Polaków, a podróżujący chętnie tu przyjeżdżają.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: