Spacer w baśniowej scenerii? Wystarczy zawitać pod Gliwice. Zachwycisz się polską Szwajcarią

Jeśli szukasz pomysłu na aktywne spędzenie weekendu na Śląsku, dobrze trafiłeś. Leśna ścieżka w miejscowości Rachowice zachwyci cię leśnymi ostępami. Nadleśnictwo Rudziniec szczególnie poleca się dla par, rodzin z dziećmi i wszystkich innych zainteresowanych relaksującym spacerem w pięknych okolicznościach natury.

Niełatwo ostatnimi czasy znaleźć miejsce, w którym można weekendami odetchnąć od miejskiego zgiełku. Z pomocą przychodzi jednak Szwajcaria Rachowicka, ulokowana w województwie śląskim, niedaleko Gliwic. Mieści się tam malownicza Ścieżka Przyrodniczo-Leśna, którą cenią sobie zarówno biegacze, spacerowicze, jak i rowerzyści. Łączy ich zamiłowanie do wyjątkowych pejzaży oraz świeżego, leśnego powietrza.

Zobacz wideo Polskie Blair Witch Project czyli przerażający las w Witkowicach

Pomysł na weekendowy wyjazd w Śląsku

Weekend to czas na odpoczynek, relaks, spędzenie czasu z rodziną. A co gdyby połączyć wszystkie te elementy i jeszcze dorzucić do tego polski krajobraz leśny? Udany dzień gwarantowany! Mieszkańcy Śląska (i nie tylko) mogą się wybrać na zyskującą popularność Ścieżkę Przyrodniczo-Leśną zlokalizowaną w Rachowicach pod Gliwicami. Urokliwe miejsce kusi jarami, wzniesieniami, wiekowymi drzewami, a nawet mokradłami i bagnami. Nie należy się jednak obawiać podmokłych terenów - nadleśnictwo zadbało o takie udogodnienia jak mostki, małe i duże pomosty oraz podesty tak, aby każdy mógł się cieszyć widokami z tzw. suchą stopą. Takiego połączenia próżno szukać gdzie indziej!

Szwajcaria Rachowicka - trasa spacerowa i rowerowa

Trasa została dostosowana tak, by każdy mógł z niej korzystać. Nieważne, czy poruszasz się na rowerze, o kijkach nordic walking czy zwyczajnie spacerujesz. Cały szlak zajmuje około dwóch kilometrów i jest fragmentem doliny potoku Sierakowickiego, który można po drodze podziwiać. Na trasie można napotkać na tablice edukacyjne, a będąc w okolicy zachęcamy do odwiedzenia innych atrakcji - wiekowego, drewnianego kościoła oraz zabytkowego spichlerza.

Można się również przy okazji wybrać nad Jezioro Pławniowickie czy do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Pławniowicach. Stanowią one równie malowniczy punkt na mapie Śląska i zdecydowanie nadają się na weekendowy odpoczynek. Zamiast tłumów ludzi spotkasz tam ciszę, spokój i szum wiatru. Brzmi jak marzenie!

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: