Skałki do wspinaczki zapewnią Ci ciekawe zajęcie w czasie majówki. Zobacz, gdzie je znajdziesz

Skałki do wspinaczki to wspaniała propozycja dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku. Zobacz, gdzie znajdziesz najlepsze skałki wspinaczkowe i przekonaj się, dokąd wyruszyć, planując wspinaczkę górską.

Skałki wspinaczkowe w Polsce – aktywny wypoczynek na majówkę      

Jeśli chcesz spędzić aktywnie majówkę, wybierz się na skałki wspinaczkowe. W Polsce odnajdziesz kilka ciekawych lokalizacji, oferujących świetne warunki do wspinania się po górach. Osoby, które posiadają odpowiednie przygotowanie, znajdą dla siebie wiele ciekawych tras – idealnych równie dla tych, którzy dopiero ukończyli kursy wspinaczkowe, czy też posiadają już spore doświadczenie. Szukając nowych wyzwań i rozrywki, dostarczającej sporej dawki emocji, warto rozważyć rozpoczęcie szkolenia, które zapoczątkuje nową pasję i da okazję do przeżywania wspaniałych przygód w górach.

Wspinaczka skałkowa – gdzie się wybrać: Wyżyna Krakowsko-Częstochowska  

Gdzie odnaleźć skałki wspinaczkowe? Wyżyna Krakowsko-Częstochowska ma do zaoferowania naprawdę wiele ciekawych miejsc do wspinaczki. W regionie skutecznie przyciągającym fanów tego sportu, można odnaleźć propozycje ciekawych kursów skałkowych.

Witkowe SkałyWitkowe Skały Autorstwa Jerzy Opioła - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40497264

Rozglądając się za najlepszymi miejscami do rozpoczęcia swojej przygody ze wspinaczką, warto odwiedzić Witkowe Skały. Na uwagę zasługuje też Olsztyn – miejsca wspinaczkowe zlokalizowane są tam w wyjątkowo malowniczej okolicy nieopodal ruin średniowiecznych zamków. Ciekawe wyzwania wspinaczkowe czekają także w Mirowie, Rzędkowicach czy Dolinie Będkowskiej.   

Zobacz wideo Perły architektury, malownicze widoki i trasy rowerowe. A do tego tanio! Ta idylla leży w Polsce [TRIP WE DWOJE]

Wspinaczka skałkowa w Polsce: Góry Sokole    

Wspinaczka skałkowa w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Szukając najlepszych miejsc, oferujących świetne warunki do uprawiania tego sportu, warto wybrać się w Góry Sokole. Jeden z najpopularniejszych rejonów wspinaczkowych, znany jako Sokoliki, obejmuje nie tylko Góry Sokole, ale i pojedyncze skałki, zlokalizowane na terenie Rudaw Janowickich.

SokolikSokolik Autorstwa I, Jojo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2223467

Odnajdziesz tam miejsca, w których organizowane są kursy skałkowe przez członków Polskiego Związku Alpinizmu, a także warte uwagi drogi sportowe o zróżnicowanych poziomach trudności. Najpopularniejsze skały, idealne do wspinaczki, to między innymi Sokolik Duży i Sokolik Mały.

Wspinaczka górska w Polsce: Tatry

Wspinaczka górska w Polsce? Jeśli chcesz przekonać się, ile ciekawych wyzwań mogą rzucić Tatry, koniecznie zastanów się nad ukończeniem kursu, który przygotuje Cię do przeżywania wielu ekscytujących przygód w górach. Tatry oferują interesujące drogi wspinaczkowe, położone w wyjątkowo malowniczej okolicy. Musisz pamiętać o tym, że są to wysokie góry, a na pierwszą wspinaczkę lepiej nie wybierać stromych, niemal pionowych turni. Warto też wybrać się na taką wyprawę z kimś doświadczonym. Rozglądając się za drogami wspinaczkowymi, idealnymi na sam początek, rozważ którąś z takich tras, jak: Grań Kościelców, Żabią Lalkę, Grań Mięguszy czy Środkowe Żebro na Granatach.  

Zobacz też: Kajaki: niezapomniana atrakcja dla każdego, kto lubi przygody i spędzanie czasu w aktywny sposób. Poznaj najciekawsze trasy

Więcej o: