Miejsca biwakowe - zobacz, gdzie znajdziesz najlepsze darmowe i płatne lokalizacje na majówkę

Znajdź najlepsze miejsca biwakowe na urlop. Majówka to idealny czas na miły wypoczynek, z dala od codzienności. Zabierz bliskich na łono natury i wypocznij w jakimś pięknym miejscu - w lesie, nad jeziorem, w górach czy na plaży.

Darmowe miejsca biwakowe – gdzie je znaleźć?              

Interesują Cię darmowe miejsca biwakowe? Lasy państwowe zezwalają na rozbijanie namiotów, jednak wyłącznie we wskazanych do tego miejscach. Decydując się na biwak "na dziko" w niewskazanym do tego miejscu trzeba niestety liczyć się z ewentualnością zapłacenia mandatu, czego lepiej uniknąć. Gdzie więc zatrzymać się na dłuższą chwilę wśród koron drzew? Chcąc odnaleźć dozwolone miejsca na biwak, najlepiej zapoznać się z programem "Zanocuj w Lesie" (jego szczegóły są dostępne na stronie www.lasy.gov.pl).

Wakacje pod namiotem w Polsce (zdjęcie ilustracyjne)Wakacje pod namiotem w Polsce (zdjęcie ilustracyjne) StockSnap/Pixabay

Program "Zanocuj w Lesie", utworzony z inicjatywy Lasów Państwowych, to świetne rozwiązanie dla wszystkich miłośników obcowania z naturą. Według jego zasad, na wyznaczonym do biwakowania terenie może jednocześnie przebywać do dziewięciu osób, w lesie nie można jednak zatrzymać się dłużej, niż na dwie noce. Zaletą programu okazuje się jednak brak wymagań dokumentów, potwierdzających prawo do biwakowania, a także to, że nocowanie w lesie nie wymaga dopełniania żadnych dodatkowych formalności. Jeśli planujesz spędzić niezapomnianą majówkę w lesie, koniecznie zapoznaj się bliżej z zasadami programu.

Miejsca biwakowe w lesie: Mazury        

Jeśli interesują Cię miejsca biwakowe w lesie, koniecznie zobacz, jakie ciekawe lokalizacje oferują Mazury. Oprócz cieszenia się otoczeniem zielonych koron drzew będziesz mógł tam również korzystać z relaksu nad czystymi jeziorami.

Mazury (zdjęcie ilustracyjne)Mazury (zdjęcie ilustracyjne) (Fot. Pixabay)

Pole Namiotowe Twoje Piaseczno to jedna z propozycji, która na pewno przypadnie każdemu, kto pragnie wypocząć pod gołym niebem pośród lasu, a przy tym również w pobliżu jeziora. Na Mazurach warto zatrzymać się także na polu namiotowym Leśna Polana, zlokalizowanym wśród zjawiskowego lasu sosnowego, tuż przy Jeziorze Toczyłowo. Warto również rozważyć:

  • Pole namiotowe DŁUŻEK
  • Pole namiotowe BINDUGA nr 69 
  • Pole biwakowe "Pod Sosnami"
Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Miejsca biwakowe w Polsce: majówka w górach            

Poznaj ciekawe miejsca na biwak w polskich górach. Jeśli planujesz spędzić urlop pod gołym niebem, koniecznie wybierz się pod namiot wśród zielonych szczytów. Rozglądając się za polami biwakowymi, zwróć koniecznie uwagę na ośrodki zlokalizowane w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Biwak lub kemping w górach to przede wszystkim świetna propozycja dla tych, którzy prócz rozkoszowania się malowniczą okolicą chętnie korzystają też z aktywnego wypoczynku.    

Bieszczady. Zdjęcie ilustracyjneBieszczady. Zdjęcie ilustracyjne pixabay

"Pole Namiotowe przy kładce" nad Sanem to jedno z miejsc, które może dać Ci okazję do przeżycia niezapomnianej przygody w Bieszczadach. Malownicza okolica i atrakcje spodobają się każdemu, kto chciałby spędzić miły urlop nad rzeką i w otoczeniu gór. Camping Łęg (nr 29) w miejscowości Frydman to natomiast doskonała propozycja dla tych, którzy chcieliby wybrać się w Pieniny. Ośrodek zlokalizowany nad górską rzeką Białką przyciąga urlopowiczów malowniczą okolicą i pobliskimi atrakcjami (baseny geotermalne w Białce Tatrzańskiej i Bukowinie, czy też małe zoo i tor saneczkowy w Kluszkowcach). Warto odwiedzić też:

  • Camping SN PTT 1907
  • Camping Zakopane Willa Skoczek

Ciekawe miejsca na biwak: wypoczynek nad morzem   

Jakie ciekawe biwakowe miejsce idealnie nadaje się na majówkowy wypad? Postaw na nadmorskie klimaty i znajdź wśród wielu ofert najlepsze miejsce na rodzinny wypoczynek. Nad Bałtykiem odnajdziesz atrakcyjne pola namiotowe i kempingowe, zlokalizowane między innymi we Władysławowie, Chałupach, Jastarni czy Łebie.   

Malownicze lokalizacje, w których zrobisz idealne zdjęcie. Łeba wydmyMalownicze lokalizacje, w których zrobisz idealne zdjęcie. Łeba wydmy Fot. Michał Łepecki / Agencja Wyborcza.pl

Rozglądając się za pięknymi miejscami na udany urlop nad morzem pod namiotem, warto wybierać spośród ośrodków, oferujących najlepsze warunki do biwakowania. Na uwagę zasługują między innymi: Camping 71 "Gallus" (Krynica Morska), Camping Morski 21 (Łeba), "Admirał" (Wicie koło Darłowa) czy też Horyzont Camp (Władysławowo). 

Zobacz też: Kajaki: niezapomniana atrakcja dla każdego, kto lubi przygody i spędzanie czasu w aktywny sposób. Poznaj najciekawsze trasy

Więcej o: