Trzy miejsca w Wielkopolsce, które warto odwiedzić w majówkę. Zrób tam pilnik i ciesz się z budżetowego odpoczynku

Majówka coraz bliżej, a wraz z nią urlopowe plany. To doskonały czas na krótkie wycieczki i szansa, by odpocząć na łonie natury. Gdzie wybrać się na spokojny i budżetowy wypoczynek w Wielkopolsce? Istnieje kilka miejsc, gdzie wypoczniesz bez nadwyrężania portfela.

Nadchodząca majówka układa się wyjątkowo fortunnie. Wystarczy wziąć jeden dzień wolnego, by cieszyć się pięciodniowym, długim weekendem. To doskonały moment na rodzinne i przyjacielskie spotkania, grill na działce oraz dalsze i bliższe podróże. Wybierając się do Wielkopolski warto odpocząć w tych trzech miejscach. Można tam urządzić romantyczny piknik i przejść się na długi spacer w otoczeniu natury.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Jezioro Góreckie

Jezioro to leży w samym sercu Wielkopolskiego Parku Narodowego i jest uznawane za jedno z najładniejszych jezior w tym regionie. W niektórych miejscach tworzą się klify, a w innych brzeg staje się łagodny i piaszczysty na tyle, że można tam rozłożyć koc i cieszyć się słonecznym dniem. Mimo tego, że miejsce jest dość znane, często udaje się tam wypocząć w samotności. Na jeziorze znajduje się również Wyspa Zamkowa gdzie podziwiać można ruiny XIX-wiecznego zamku. Choć na wyspę nie da się dostać, z brzegu doskonale widać ten niezwykły widok. Dodatkowym atutem jest położenie jeziora w środku lasu. Ciężko o spokojniejsze miejsce na łonie natury.

Park przy Starym Browarze

Doskonały park dla tych, którzy planują majówkę spędzić na zwiedzaniu miasta. Poznań kusi wieloma atrakcjami, jednak ma też urocze miejsca na wypoczynek. Jednym z nich jest park przy Starym Browarze. Choć znajduje się obok galerii handlowej, jest w nim bardzo zielono, a wiosną oraz latem często organizowane są różnorodne eventy dla rodzin. Jest to więc doskonałe miejsce dla podróżujących z dziećmi. Między zwiedzaniem renesansowego ratuszu z koziołkami a jedzeniem rogala świętomarcińskiego warto odetchnąć w parku w centrum miasta, a nawet spędzić tam kilka godzin podczas rodzinnego pikniku.

Plaża w Potrzanowie

Urokliwa plaża nad jeziorem Włókna to również jedno z tych miejsc, gdzie wypoczniemy w spokoju i na łonie natury. Jest to lubiane miejsce wśród tych, którzy cenią sobie wypoczynek nad wodą. Do samej plaży dojść można schodami, a w pobliżu jeziora znajduje się wiata wypoczynkowa. Nie trzeba jednak wypoczywać nad samą wodą, ponieważ dookoła znajduje się wiele zielonych terenów do rozłożenia się z kocem i jedzeniem. Widok, który rozciąga się z trawnika jest bajeczny, a gdy zechcemy rozruszać kości, dookoła jeziora prowadzi edukacyjny szlak z wieloma tablicami informacyjnymi. Na miejscu jest także boisko do koszykówki i stół do gry w ping-ponga.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: