Ciekawe miejsca na majówkę w Polsce: gdzie jechać? Najciekawsze propozycje. Nie tylko Mazury

Już za chwilę czas urlopowy! Warto z tej okazji dowiedzieć się, jakie ciekawe miejsca na majówkę w Polsce trzeba odwiedzić. Planujesz wypoczynek we dwoje? A może szukasz czegoś na wspólny wyjazd z rodziną? Zobacz, jakie miejscowości przyniosą Ci ogrom nowych atrakcji i zaskoczą pięknymi widokami.

Fajne miejsca na weekend majowy we dwoje w górach

Interesują Cię fajne miejsca na weekend majowy? Jeśli planujesz romantyczny urlop we dwoje, przekonaj się, ile atrakcji oferują polskie góry. Sprawdź, które lokalizacje warto odwiedzić. Zaproponowane tutaj miejsca dadzą Ci okazję do zrobienia wielu fantastycznych zdjęć oraz urzekną niezapomnianymi krajobrazami.

Góry Sowie

Na weekend majowy warto rozważyć Góry Sowie. Tajemnicze, pełne atrakcji i pięknych zakątków, przyciągają do siebie turystów z całego świata. Zobaczysz tam Podziemne Miasto Osówka – jedną z największych atrakcji regionu, jak również Kompleks "Riese", nieukończony projekt górniczo-budowlany, mający niegdyś służyć za jedną z kwater głównych Adolfa Hitlera. W Górach Swoich urzeknie Cię majestatyczny Zamek Książ z podziemną komnatą, a także zainteresują obiekty, znajdujące się na Srebrnej Górze. Wśród atrakcji uwagę zwraca też Zamek Grodno. Góry Sowie czarują też pięknymi jeziorami, wśród których znajduje się Jezioro Bystrzyckie i zapora w Lubachowie czy Jezioro Bielawskie.

Kompleks RieseKompleks Riese Autorstwa Przykuta - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1306329

Góry Stołowe

Szukając ciekawych miejsc na wspólny weekend majowy, zastanów się nad wyborem Gór Stołowych, położonych w Sudetach. Zobaczysz tam "skalne miasto", zlokalizowane na Szczelińcu Wielkim, a także zyskasz szansę przyjrzenia się skalnym labiryntom Błędnych Skał w masywie SkalniakaSkalne Grzyby, czyli skupisko skał o nietypowych kształtach utworzone przez naturę, to kolejna atrakcja, która spodoba się miłośnikom górskich wędrówek. Wśród miejscowości, w których warto się zatrzymać w czasie majowego weekendu w Górach Stołowych, znajdują się między innymi: Kudowa-Zdrój, Radków czy Karłów.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Gdzie pojechać na weekend majowy w Polsce z rodziną?

Sprawdź, gdzie pojechać na weekend majowy wspólnie z bliskimi. Jeśli szukasz ciekawych lokalizacji dla całej rodziny, wiele wspaniałych atrakcji odnajdziesz w zabytkowych miastach. Ciekawe wrażenia zapewni też bliższy kontakt z przyrodą.

Toruń

Miłośnicy odkrywania pięknych zabytków i ciekawych atrakcji powinni wybrać się do Torunia, w którym czeka wiele ciekawych atrakcji dla całej rodziny. Zobaczysz tam ruiny Zamku Krzyżackiego, a także imponujące Mury obronne. Wśród zabytkowych budowli, które uwiecznisz na pamiątkowych fotografiach, odnajdziesz też: Bramę Klasztorną, Bramę Mostową, Bramę Żeglarską czy wyjątkową Krzywą Wieżę. W Toruniu przyjrzysz się również wspaniałym świątyniom: Katedrze Świętych Janów, Kościołowi Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz Kościołowi Świętego Jakuba. Wyrusz z całą rodziną szlakiem Kopernika i odwiedź dom znanego astronoma. Nie zapomnij też zajrzeć do Żywego Muzeum Piernika i zabierz pociechy do Planetarium.

Ciekawe miejsca w Kujawsko-Pomorskim - Toruń. Zdjęcie ilustracyjneCiekawe miejsca w Kujawsko-Pomorskim - Toruń. Zdjęcie ilustracyjne Sergey Dzyuba/shutterstock.com

Mazury

Od zwiedzania wolisz bliższy kontakt z naturą? Zafunduj rodzinie majówkę pełną atrakcji i zabierz bliskich na spływ kajakowy, który zafunduje niezapomniane przeżycia i prawdziwą moc wrażeń. Przekonaj się również, jak wygląda rejs statkiem po trawie, przemierzającym kanał Elbląski. Zobacz też najpiękniejsze jeziora – Śniardwy, Mamry, Selmęt Wielki, Niegocin czy Gołdopiwo.

Jezioro Śniardwy. Zdjęcie ilustracyjneJezioro Śniardwy. Zdjęcie ilustracyjne pixabay

Miejsca na majówkę: a może nad morze?

Ciekawe miejsca na majówkę czekają również nad morzem. Przekonaj się, gdzie warto wybrać się na niezapomniany urlop nad Bałtykiem. Piękne plaże, zabytki, latarnie morskie i muzea pozwolą Ci spędzać ciekawie czas

Majówka nad morzemMajówka nad morzem Fot. Michał Ryniak / Agencja Wyborcza.pl

Krynica Morska

Jedną z miejscowości, którą warto wybrać na weekend majowy nad morzem, jest Krynica Morska. Urokliwa miejscowość słynie z pięknych plaż. Odnajdziesz tam też port, niedaleko którego zlokalizowany jest lunapark. Wizytówką miejscowości jest jednak nadal funkcjonująca latarnia morska, odbudowana po zniszczeniach wojennych. Czerwona, charakterystyczna budowla mierzy aż 26,5 metrów.

Hel

Wiele ciekawych atrakcji turystycznych oferuje miasto portowe Hel. Zachwycisz się tam cudownymi plażami, odwiedzisz Rezerwat Helskie Wydmy i zyskasz okazję odwiedzenia Fokarium. Zwiedzając Hel, znajdź też chwilę, aby wstąpić do Portu Marynarki Wojennej. Rozglądając się za ciekawymi miejscami, udaj się również do latarni morskiej i muzeów, takich, jak: Muzeum Rybołówstwa, Muzeum Obrony Wybrzeża czy Muzeum Kolei Helskich. Weekend majowy na Helu na pewno będzie się niezapomniany!

Zobacz też: Najłatwiejsze trasy rowerowe na majówkę. Zaplanuj swój długi weekend już dziś

Więcej o: