Popularny kurort rodem z PRL-u przeżywa drugą młodość. Wisełka kusi pobytem majówkowym i wakacyjnym

Ostoją spokoju, pięknych plaż i niepowtarzalnego klimatu jest Wisełkę, którą wiele osób może kojarzyć ze szkolnymi wycieczkami czy wakacjami rodem z czasów PRL-u. Nadmorski kurort zdaje się przeżywać drugą młodość, bo popyt na ową lokalizację nie mija. Atrakcji nie brakuje zarówno na majówkę, jak i pierwsze dni czerwcowego urlopu.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak Polska długa i szeroka, tyle spektakularnych lokalizacji i atrakcji regionu. Jeśli chodzi o wypoczynek w wakacje, nadal większość Polaków wybiera urlop nad Bałtykiem - piaszczyste plaże, pogoda i niepowtarzalny klimat kuszą już w majówkę. Warto jednak odwiedzić nieco poboczne miasto, a mowa tu o Wisełce, która gwarantuje miło spędzony czas w niebanalnej okolicy. 

Wisełka wraca to łask - malownicza ostoja poleca się na majówkę i wakacje

Jedyną z licznych, malowniczych miejscowości zlokalizowanych nad Morzem Bałtyckim jest Wisełka. Niegdyś w owe miejsce trafiało wiele kolonii, zielonych szkół i pracowników, korzystających z dostępnej oferty. Kilka dekad temu Wisełka była rozchwytywanym kurortem nadmorskim, a dzisiaj daje się przeżywać drugą młodość. 

Wieś w północno-zachodniej Polsce, położona jest w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim, w gminie Wolin. Zamieszkana jest jedynie przez 500 osób, co gwarantuje prywatę i klimat zupełnie odmienny od tego w Trójmieście, Łebie czy na Helu. Warto jednak wiedzieć, że w sezonie letnim lokalne plaże wypełniają się sentymentalnymi turystami, którzy od lat chętnie tu wracają. 

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?

Wakacje i majówka w Wisełce - co zapisać na liście atrakcji? 

Bez wątpienia największym atutem Wisełki jest malownicze położenie nad brzegiem Bałtyku. Wieś położona o niecałe dziesięć kilometrów na wschód od Międzyzdrojów oferuje także bliskie sąsiedztwo Wolińskiego Parku Narodowego. Ponadto wśród sosnowych lasów, z licznymi szlakami do wędrówki rowerowej i pieszej nie brakuje uroczych punktów, miejsc no i bajecznej plaży u stóp urwiska. 

W niewielkiej odległości od Wisełki, na wzniesieniu o wysokości siedemdziesięciu pięciu metrów znajduje się latarnia Kikut. Budowla sięga pamięcią 1962 roku, a zasięg jej światła to mniej więcej 30 km. Poza atrakcjami w okolicy morza warto odwiedzić także Jezioro Wisełka - leży na południu wsi, ma piaszczyste, łatwo osiągalne brzegi, gdzie także można się opalać czy zażyć kąpieli. 

 

Na sezon letni otwiera się w okolicy wiele restauracji, barów, hoteli, pensjonatów i kurortów, dzięki czemu zarówno nocleg, jak i atrakcje są na wyciągnięcie ręki. Warto wspomnieć także o licznych trasach pieszych i rowerowych, a także malowniczych szlakach, które prowadzą wzdłuż morza. Przez Wisełkę i okolice prowadzi sporo ciekawych tras rowerowych, takich jak Trasa Nadmorska R10, biegnąca wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Rozpoczyna się w Świnoujściu i kończy na Helu. Będąc na miejscu, nie sposób pominąć także trasy prowadzące na wyspę Wolin!

Więcej o: