Miejsca na piknik w Krakowie. Tu z pewnością odpoczniesz od zgiełku miasta

Miejsca na piknik w Krakowie: gdzie je znaleźć? Dla mieszkańców Krakowa to miasto, to nie tylko Wawel i Smok Wawelski, ale też miejsce pracy i odpoczynku. Czasem, zamiast stołować się w domu czy w dobrej restauracji, chciałoby się znaleźć najlepsze miejsce na piknik w Krakowie. Gdzie go szukać?

Spokojne miejsca na piknik w Krakowie. Tu odpoczniesz i zrelaksujesz się na łonie natury

Miejsca na piknik w Krakowie to urokliwe zakątki, gdzie każdy może odpoczywać tak jak najbardziej lubi. Trudno znaleźć osobę, która nie lubiłaby Krakowa. Każdy z nas odwiedził go przynajmniej raz i poznał jego największe zabytki. Poza pięknym rynkiem, Żydowską dzielnicą, Wawelem etc. cieszyć tu można się także obcowaniem z naturą. Spokojne miejsca na piknik w Krakowie to z pewnością takie miejsca, o których wiedzą przede wszystkim mieszkańcy miasta. Gdzie ich szukać? 

Ranking miejsc na piknik w Krakowie. Ta sprawdzona miejscówka może być Twoim numerem jeden!

Subiektywny ranking miejsc na piknik w Krakowie otwiera Zalew Bagry. Powstał on w wyniku zatopienia wyrobisk żwirowych i szybko został zaanektowany przez ludzi ze swoimi pupilami, chcących się wykąpać w czystej wodzie i urządzić rodzinnego grilla. Dojazd komunikacją miejską jest idealny - połączenia docierają praktycznie pod sam teren rekreacyjny. Śmiało można także wybrać się samochodem. Na rozległym terenie znajduje się plac zabaw dla dzieci, można śmiało poruszać się tu z wózkiem. W niedalekiej odległości dostępne są także punkty gastronomiczne. Jednym słowem miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Zobacz wideo Jak polskie miasta (nie) radzą sobie ze smogiem

Lista miejsc na piknik w Krakowie. Kopiec Kraka czy Kopiec Wandy?

Tworząc ranking najlepszych miejsc na piknik w Krakowie, zwiedzić należy wszystkie zlokalizowane w Krakowie kopce. Kopiec Kraka z widokiem na Wisłę naprawdę jest urzekający. Znajduje się w dzielnicy Podgórze i usypany został na najwyższym wzniesieniu wapiennego zrębu krzemionek Wzgórzu Lasoty. Kolejny kopiec, o którym nie można nie wspomnieć to Kopiec Wandy. Przez wiele lat pełnił funkcję fortu obronnego z obiektami militarnymi. Dziś jest po prostu miejscem parkowym, niezwykle urokliwym i spokojnym. Idealnie jest tam wybrać się ze znajomymi czy rodziną i odetchnąć od zatłoczonego centrum i ruchliwych ulic wokół.

Gdzie na piknik w Krakowie?

Jeśli już jesteśmy przy Dzielnicy zwanej Nową Hutą, to należałoby wspomnieć o kolejnym zbiorniku wodnym, czyli Zalewie Nowohuckim i otaczającym go parku. Podobnie jak Bagry, to także świetne miejsce do wielogodzinnego odpoczynku, kąpieli, leżakowania i posiłków pod chmurką.  

Dla osób bardziej aktywnych, dla których formą odpoczynku jest sport, czy po prostu ruch, warto polecić skałki Twardowskiego. Zbudowane są z jurajskich wapieni i są częścią Parku Twardowskiego. Znajdą się tam zarówno przestrzenie płaskie, aby rozłożyć kocyk i odpocząć na zielonej trawie, jak i skałkowe ścieżki wykorzystywane przez wspinaczy czy jaskinie. A więc, jeśli należycie do grona aktywnych i ciekawskich podróżników, szukacie miejsca, gdzie zorganizować piknik w Krakowie i jednocześnie przeżyć ciekawą przygodę, to z całą pewnością to miejsce powinno być Waszym numerem jeden.

Kraków jest zadziwiającym miastem. Czy to wybierając się na gwarny i piękny rynek, czy to ruszając do jednego z miejsc na piknik w Krakowie, zawsze dobrze spędza się tu czas. Każde z miejsc tętni życiem i zmienia się każdego dnia. Nie trzeba nawet daleko wędrowca, by po prostu przysiąść nad brzegiem Wisły i delektować się pod chmurką drugim śniadaniem. Jak i w każdej nadrzecznej miejscowości, nie brakuje tu wałów i dzikich łączek. Dla każdego coś dobrego. A z każdego miejsca przepiękne widoki na niesamowite miasto.

Zobacz też: Miejsca na piknik w Poznaniu - 5 pomysłów na relaks pod chmurką. Trawnik przed Teatrem Wielkim otwiera ranking

Więcej o: