Malownicze miejsca na zimę 2022/23 w Górach Stołowych - coś dla romantycznych zdobywców i nie tylko

Malownicze miejsca na zimę 2022/23 w Górach Stołowych kuszą pięknymi krajobrazami. Szczyty o kształcie płaskich stołów kryją skalne miasta i labirynty, ale nie tylko. Chcesz odkryć wszystkie tajemnice tego miejsca? Szykuj się na zimową wyprawę.

 

Lista ciekawych miejsc na zimę 2022/23 w Górach Stołowych - co warto zobaczyć?

Góry Stołowe to idealny kierunek o każdej porze roku. Dlaczego warto wybrać się tu zimą? Bogactwo i różnorodność kształtów skalnych olbrzymów w śnieżnym krajobrazie działa na wyobraźnię. Kraina zrodzona z morza to też idealna sceneria na ważne deklaracje. Szukasz magicznych zakątków, które warto zobaczyć jeszcze w tym sezonie? Lista ciekawych miejsc na zimę 2022/23 w Górach Stołowych dostępna jest poniżej. 

Góry Stołowe. Zdjęcie ilustracyjneGóry Stołowe. Zdjęcie ilustracyjne istock / Milan Sommer

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Piękne miejsca na zimę 2022/23 w górach stołowych: Szczeliniec, Błędne Skały, Skalne Grzyby  

Marzy Ci się zimowa wspinaczka? W poszukiwaniu magicznych miejsc, na górskiej mapie, warto zaznaczyć poniższe punkty:

  • Szczeliniec (919 m n.p.m.) jest najwyższym szczytem Gór Stołowych z łatwym podejściem z Karłowa (mała wieś usytuowana u podnóża gór). Samochód można zostawić na parkingu obok Ośrodka pod Szczelińcem. Na szczyt wiedzie trasa żółta, schodzić należy czerwoną. Z myślą o osobach, które nie mają wsparcia w postaci raczków, zainstalowano barierki, ale nakładki na buty są jak najbardziej wskazane. Wejście na górę zajmuje około 40 minut, ale zimą należy doliczyć trochę czasu, skały bywają oblodzone. 

Szczeliniec Wielki w Parku Narodowym Gór StołowychSzczeliniec Wielki w Parku Narodowym Gór Stołowych Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Wyborcza.pl

  • Błędne Skały to nazwa wzniesienia (853 m n.p.m.) tuż przy granicy z Czechami, którego szczyt kryje sieć labiryntów z bloków skalnych. Przez środek labiryntu prowadzi malowniczy szlak, który docenili filmowcy. To tutaj kręcono sceny "Opowieści z Narnii" i "Przyjaciela wesołego diabła". 

Błędne Skały w Górach StołowychBłędne Skały w Górach Stołowych Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Wyborcza.pl

  • Skalne Grzyby to skupisko górskie w południowo-wschodniej części Gór Stołowych, pomiędzy Batorowem a Radkowskimi Skałami. Kosmiczne kształty w formie grzybów, bram oraz maczug to jedna z najciekawszych atrakcji regionu. 

Skalne Grzyby w Górach StołowychSkalne Grzyby w Górach Stołowych Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Wyborcza.pl

Najlepsze miejsca romantyczne na zimę 2022/23 w Górach Stołowych - Pasterka, Droga Stu Zakrętów 

Góry Stołowe to nie tylko kamienne szczyty i zaskakujące formacje skalne, ale też niezwykłe punkty widokowe, stare miejscowości oraz renomowane uzdrowiska. Marzy, Ci się podróż w romantycznym klimacie? Sprawdź piękne miejsca na zimę 2022/23 w Górach Stołowych

  • Pasterka to tutaj bije serce gór - urokliwa miejscowość tuż pod Szczelińcem liczy zaledwie 20 mieszkańców. Wieś łączy szlaki turystyczne, a dla zmęczonych wędrowców oferuje nocleg. W kategorii najlepsze miejsca romantyczne na zimę 2022/23 w Górach Stołowych Pasterka zasługuje na szczególną uwagę. 
  • Droga Stu Zakrętów nazywana jedną z najbardziej malowniczych dróg w Polsce. Wyznacza fragment drogi wojewódzkiej nr 387 ze Ścinawki Górnej do Kudowy Zdrój. Odcinek pomiędzy Radkowem a Lisią Przełęczą, uznawany jest za najpiękniejszy, ale też najbardziej niebezpieczny. Podczas silnych opadów śniegu należy liczyć się z tym, że przejazd może być niemożliwy. 

Zobacz też: Malownicze miejsca na zimę 2022 w Sudetach. Wodospad Kamieńczyka na czele rankingu

Więcej o: