Malownicze miejsca na zimę 2022/23 w Górach Stołowych - coś dla romantycznych zdobywców i nie tylko

Malownicze miejsca na zimę 2022/23 w Górach Stołowych kuszą pięknymi krajobrazami. Szczyty o kształcie płaskich stołów kryją skalne miasta i labirynty, ale nie tylko. Chcesz odkryć wszystkie tajemnice tego miejsca? Szykuj się na zimową wyprawę.

 

Lista ciekawych miejsc na zimę 2022/23 w Górach Stołowych - co warto zobaczyć?

Góry Stołowe to idealny kierunek o każdej porze roku. Dlaczego warto wybrać się tu zimą? Bogactwo i różnorodność kształtów skalnych olbrzymów w śnieżnym krajobrazie działa na wyobraźnię. Kraina zrodzona z morza to też idealna sceneria na ważne deklaracje. Szukasz magicznych zakątków, które warto zobaczyć jeszcze w tym sezonie? Lista ciekawych miejsc na zimę 2022/23 w Górach Stołowych dostępna jest poniżej. 

Góry Stołowe. Zdjęcie ilustracyjneGóry Stołowe. Zdjęcie ilustracyjne istock / Milan Sommer

Morskie Oko zimą. Zobacz, jak wygląda droga do Morskiego Oka zimą Morskie Oko zimą. Zobacz, jak wygląda droga do Morskiego Oka zimą

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Piękne miejsca na zimę 2022/23 w górach stołowych: Szczeliniec, Błędne Skały, Skalne Grzyby  

Marzy Ci się zimowa wspinaczka? W poszukiwaniu magicznych miejsc, na górskiej mapie, warto zaznaczyć poniższe punkty:

  • Szczeliniec (919 m n.p.m.) jest najwyższym szczytem Gór Stołowych z łatwym podejściem z Karłowa (mała wieś usytuowana u podnóża gór). Samochód można zostawić na parkingu obok Ośrodka pod Szczelińcem. Na szczyt wiedzie trasa żółta, schodzić należy czerwoną. Z myślą o osobach, które nie mają wsparcia w postaci raczków, zainstalowano barierki, ale nakładki na buty są jak najbardziej wskazane. Wejście na górę zajmuje około 40 minut, ale zimą należy doliczyć trochę czasu, skały bywają oblodzone. 

Szczeliniec Wielki w Parku Narodowym Gór StołowychSzczeliniec Wielki w Parku Narodowym Gór Stołowych Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Wyborcza.pl

  • Błędne Skały to nazwa wzniesienia (853 m n.p.m.) tuż przy granicy z Czechami, którego szczyt kryje sieć labiryntów z bloków skalnych. Przez środek labiryntu prowadzi malowniczy szlak, który docenili filmowcy. To tutaj kręcono sceny "Opowieści z Narnii" i "Przyjaciela wesołego diabła". 

Błędne Skały w Górach StołowychBłędne Skały w Górach Stołowych Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Wyborcza.pl

  • Skalne Grzyby to skupisko górskie w południowo-wschodniej części Gór Stołowych, pomiędzy Batorowem a Radkowskimi Skałami. Kosmiczne kształty w formie grzybów, bram oraz maczug to jedna z najciekawszych atrakcji regionu. 

Skalne Grzyby w Górach StołowychSkalne Grzyby w Górach Stołowych Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Wyborcza.pl

Malownicze miejsca na zimę 2022 w Karkonoszach. Schronisko Samotnia otwiera listę Malownicze miejsca na zimę 2022 w Karkonoszach. Schronisko Samotnia otwiera listę

Najlepsze miejsca romantyczne na zimę 2022/23 w Górach Stołowych - Pasterka, Droga Stu Zakrętów 

Góry Stołowe to nie tylko kamienne szczyty i zaskakujące formacje skalne, ale też niezwykłe punkty widokowe, stare miejscowości oraz renomowane uzdrowiska. Marzy, Ci się podróż w romantycznym klimacie? Sprawdź piękne miejsca na zimę 2022/23 w Górach Stołowych

  • Pasterka to tutaj bije serce gór - urokliwa miejscowość tuż pod Szczelińcem liczy zaledwie 20 mieszkańców. Wieś łączy szlaki turystyczne, a dla zmęczonych wędrowców oferuje nocleg. W kategorii najlepsze miejsca romantyczne na zimę 2022/23 w Górach Stołowych Pasterka zasługuje na szczególną uwagę. 
  • Droga Stu Zakrętów nazywana jedną z najbardziej malowniczych dróg w Polsce. Wyznacza fragment drogi wojewódzkiej nr 387 ze Ścinawki Górnej do Kudowy Zdrój. Odcinek pomiędzy Radkowem a Lisią Przełęczą, uznawany jest za najpiękniejszy, ale też najbardziej niebezpieczny. Podczas silnych opadów śniegu należy liczyć się z tym, że przejazd może być niemożliwy. 

Zobacz też: Malownicze miejsca na zimę 2022 w Sudetach. Wodospad Kamieńczyka na czele rankingu

Więcej o: