Gdzie wyjechać zimą, żeby naładować akumulatory? Trzy najlepsze miejsca w Polsce

Nad morze, w góry, czy w jakimś innym, nieoczywistym kierunku? Zimowe wyjazdy mogą przybierać różne formy. Proponujemy trzy miejsca w Polsce, w których można wypocząć i naładować akumulatory.

Polska pełna jest magicznych miejsc, które zachwycają również zimą. Jest to okres, kiedy można liczyć na wypoczynek bez tłumów i strasu. Gdzie najlepiej wybrać się na zimowy wypoczynek w kraju? Podpowiadamy.

Gdzie na narty bez tłumów? Dwie Doliny - Wierchomla i Muszyna 

Kompleks narciarski Dwie Doliny łączy dwie miejscowości oddalone od siebie o 30 km - Wierchomlę i Muszynę. Znajdziemy tu jedną z najdłuższych w Polsce kolei krzesełkowych oraz szerokie trasy, ale nie spotkamy tu tłumów. Stoki są dostosowane do różnych poziomów umiejętności i dośnieżane, a niemal wszystkie są też doświetlone. Ośrodek jest stosunkowo niewielki - turyści mogą korzystać tu z dwóch wyciągów krzesełkowych, siedmiu wyciągów orczykowych i dwóch linkowych. 

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

A może nad morze? Gdzie jechać nad Bałtyk zimą

Wybierając kierunek na zimową wyprawę, warto rozważyć wyjazd nad morze. Spacerując po plaży dostarczymy sobie zdrowego jodu, a przy okazji będziemy mogli zwiedzić zabytkowe latarnie morskie, urokliwe porty rybackie i promenady, czy malownicze mola - a to wszystko bez tłumów. Warto skorzystać również z leczniczej akry tamtejszych uzdrowisk - Sopotu, Kołobrzegu, Świnoujścia, Ustki, Dąbków, czy Kamienia Pomorskiego.

UstrońUzdrowisko Ustroń w rozbudowie. Pojawią się nowe piramidy

Zimowy wyjazd w nieznane? Warto wybrać Podlasie

Wieś Soce leży zaledwie 30 kilometrów od Białegostoku. Osada należy do Krainy Otwartych Okiennic, jednak warto ją odwiedzić nie tylko ze względu na zabytkową i dobrze zachowaną drewnianą zabudowę. Region słynie z wyjątkowej kultury oraz charakterystycznego dialektu, którym posługują się jej mieszkańcy.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Foki w rezerwacie Mewia ŁachaNiezwykły moment nad Bałtykiem. "Jedyne takie miejsce na polskim wybrzeżu"

Więcej o: