To miejsce umożliwia podziwianie widoku na Tatry. Znajduje się na Golgocie

Polskie góry mają wielu miłośników. Trudno się dziwić, można tu nie tylko spędzić czas w towarzystwie natury, ale i podziwiać malowniczą panoramę. I chociaż górskie szlaki obfitują w wiele urokliwych miejsc, warto poszukać punktów widokowych, które pozwolą spojrzeć na szczyty z nieco innej perspektywy.

Tatry to jedne z najchętniej odwiedzanych gór w Polsce. Nie każdy jednak czuje się na siłach, by wędrować po wymagających szlakach i wąskich ścieżkach. Nawet te osoby mogą jednak podziwiać uroki gór. Pomagają w tym punkty widokowe. Jeden z nich powstał w niewielkiej wsi w okolicach Tarnowa. I choć od Tatr dzieli go znaczna odległość, można tu podziwiać niezwykłe widoki.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Niewielka wieś z wieżą widokową

Do niedawna Dąbrówka Szczepanowska była niewielką, nikomu nieznaną wsią. To jednak zmieniło się cztery lata temu, gdy w okolicach miejscowości powstała wieża widokowa. Szesnastometrowa, podświetlana konstrukcja przyciąga dziś turystów, którzy wybierają się tam, aby podziwiać niezwykle malowniczą panoramę. A jest co podziwiać! Ze szczytu rozciąga się widok na północny oraz północno-wschodni region. Można dostrzec tu dolinę Dunajca, a także wzgórza Beskidu Wyspowego. W bezchmurne dni można dostrzec tutaj nawet dość odległe Tatry!

Pięć kondygnacji oraz udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Wieża widokowa została umiejscowiona na szczycie o nazwie "Golgota" na wysokości 395 m n.p.m. Składa się z pięciu kondygnacji, na każdym piętrze umieszczono także taras widokowy. Co ważne, w okolicy wieży widokowej powstała cała infrastruktura oraz udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Można tu skorzystać z tarasu z podjazdem dla wózków. 

Co ciekawe, na wieży zamontowano kamerę z podglądem live. Jak podaje portal visitmalopolska.pl "wieża widokowa została laureatem w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski w 2019 roku w kategorii Unikatowa atrakcja turystyczna".

Jak dojechać do wieży widokowej? Można dostać się tutaj z Tarnowa jadąc samochodem przez takie miejscowości jak: Koszyce Wielkie, Rzuchowa oraz Szczepanowice. W okolicy znajduje się parking.

Więcej o: