To miejsce umożliwia podziwianie widoku na Tatry. Znajduje się na Golgocie

Polskie góry mają wielu miłośników. Trudno się dziwić, można tu nie tylko spędzić czas w towarzystwie natury, ale i podziwiać malowniczą panoramę. I chociaż górskie szlaki obfitują w wiele urokliwych miejsc, warto poszukać punktów widokowych, które pozwolą spojrzeć na szczyty z nieco innej perspektywy.

Tatry to jedne z najchętniej odwiedzanych gór w Polsce. Nie każdy jednak czuje się na siłach, by wędrować po wymagających szlakach i wąskich ścieżkach. Nawet te osoby mogą jednak podziwiać uroki gór. Pomagają w tym punkty widokowe. Jeden z nich powstał w niewielkiej wsi w okolicach Tarnowa. I choć od Tatr dzieli go znaczna odległość, można tu podziwiać niezwykłe widoki.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Mroczne sekrety zamku Grodno. Czy kryje się tutaj skarb Hitlera?Tutaj może znajdować się skarb Hitlera. Czy zamek Grodno kryje sekrety?

Niewielka wieś z wieżą widokową

Do niedawna Dąbrówka Szczepanowska była niewielką, nikomu nieznaną wsią. To jednak zmieniło się cztery lata temu, gdy w okolicach miejscowości powstała wieża widokowa. Szesnastometrowa, podświetlana konstrukcja przyciąga dziś turystów, którzy wybierają się tam, aby podziwiać niezwykle malowniczą panoramę. A jest co podziwiać! Ze szczytu rozciąga się widok na północny oraz północno-wschodni region. Można dostrzec tu dolinę Dunajca, a także wzgórza Beskidu Wyspowego. W bezchmurne dni można dostrzec tutaj nawet dość odległe Tatry!

Muzeum Mydła i Historii Brudu w BydgoszczyMuzeum Mydła i Brudu. Tu można sprawdzić, jak dawniej dbano o higienę

Pięć kondygnacji oraz udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Wieża widokowa została umiejscowiona na szczycie o nazwie "Golgota" na wysokości 395 m n.p.m. Składa się z pięciu kondygnacji, na każdym piętrze umieszczono także taras widokowy. Co ważne, w okolicy wieży widokowej powstała cała infrastruktura oraz udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Można tu skorzystać z tarasu z podjazdem dla wózków. 

Co ciekawe, na wieży zamontowano kamerę z podglądem live. Jak podaje portal visitmalopolska.pl "wieża widokowa została laureatem w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski w 2019 roku w kategorii Unikatowa atrakcja turystyczna".

Jak dojechać do wieży widokowej? Można dostać się tutaj z Tarnowa jadąc samochodem przez takie miejscowości jak: Koszyce Wielkie, Rzuchowa oraz Szczepanowice. W okolicy znajduje się parking.

Więcej o: