Noc w jurcie, a może sypialnia w domku na drzewie? Pięć nietypowych miejsc noclegowych w Polsce

Poszukiwania noclegu to jeden z obowiązkowych punktów wyjazdu. Zazwyczaj decydujemy się na tradycyjny hotel, ale warto mieć na uwadze także nieco mniej popularne miejscówki. W naszym kraju nie brakuje interesujących miejsc, w których można przenocować w nietpowych warunkach.

W naszym kraju nie brak tradycyjnych hoteli, które oferują noclegi w różnym standardzie. Można jednak nieco urozmaicić swój wyjazd i zdecydować się na nocleg w nieco mniej standardowych warunkach. Gdzie należy ich szukać? Wybraliśmy pięć lokalizacji.

Zobacz wideo Anna Wendzikowska o podróżach. Jak jej córki reagują na latanie samolotem?

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Sokołowsko było ratunkiem dla chorych dla gruźlicę Ta wieś miała ważne znaczenie. Powstało tu pierwsze takie sanatorium na świecie

Nocleg w jurcie? To możliwe!

Masz ochotę przenocować na łonie natury, ale jednocześnie nie chcesz rezygnować z wygód, jakie oferują przestronne apartamenty? Świetną opcją będzie wybór jurty, czyli specjalnego namiotu pokrytego m.in. skórą. Tradycyjne jurty mają także niewielkie okienko w środku dachu. Dzięki niemu nocą można podziwiać gwiazdy. Gdzie wyjechać, aby wypocząć w jurcie? Tego typu noclegi oferują ośrodki na Lubelszczyźnie, ale także w okolicach Puszczy Białej na Mazowszu. 

Domek na drzewie. Marzenie z dzieciństwa można spełnić dziś

Niemal wszystkie dzieci marzą o domku na drzewie. Nie każdemu udaje się jednak to marzenie zrealizować. W Kazimierzy Dolnym powstało miejsce, w którym można przenocować w koronie drzew. Można tam wynająć domek z tarasem, który umożliwi wypoczynek wśród natury. Z podobnej atrakcji mogą skorzystać osoby wybierające się nad Bałtyk. W miejscowości Niechorze znajduje się ośrodek, który oferuje wypoczynek w domku na drzewie. 

Dawniej Zakopane było popularnym uzdrowiskiem Zakopane jak Davos. Dawniej to tu leczono chorych na gruźlicę

Wstęp dla fanów Tolkiena

W naszym kraju nie brak obiektów noclegowych nawiązujących do popularnej trylogii J.R.R. Tolkiena. Zarówno na Podkarpaciu, jak i na Kaszubach można znaleźć tzw. domki hobbitów. Stylizowane miejscówki urzekają niezwykłymi detalami i z pewnością przypadną do gustu osobom, które szukają nie tylko odpoczynku, ale i niezwykłych malowniczych widoków

Pływające domki? Nie tylko dla wilków morskich

Nocleg wśród delikatnych fal? Okazuje się, że wcale nie trzeba wynajmować całego jachtu. Coraz popularniejszym miejscem noclegowym są domki "zaparkowane" na wodzie. Tzw. houseboat oferują nie tylko wyjątkową lokalizację, można tu podziwiać najpiękniejsze wschody i zachody słońca. Domki na wodzie można znaleźć m.in. na Mazurach.

Mroczne sekrety zamku Grodno. Czy kryje się tutaj skarb Hitlera? Tutaj może znajdować się skarb Hitlera. Czy zamek Grodno kryje sekrety?

Hotel 123 metry pod ziemią

Nocleg pod ziemią? Taką niewątpliwą atrakcję oferuje Kopalnia Soli w Wieliczce. Na 123 metrach znajduje się nocleg w Komorze Stajnia Gór Wschodnich, z którego mogą skorzystać zainteresowani. Jak można przeczytać na stronie Kopalni, odpoczynek w tym miejscu może pomóc alergikom, a także osobom, które borykają się z częstymi i nawracającymi przeziębieniami. 

Więcej o: