Temperatura w Pieninach - sprawdź, jakie warunki pogodowe prognozowane są na listopad

Temperatura w Pieninach w listopadzie - jaka będzie? O tej porze roku nie mamy już co liczyć na piękne, słoneczne i ciepłe dni. Nie oznacza to jednak, że urlop w Pieninach późną jesienią należy do złych pomysłów zwłaszcza, że krajobraz ze szczytu Trzech Koron jest niesamowity przez cały rok.

Najwyższa temperatura w Pieninach. Kolejne dni listopada dość zimne

Temperatura w Pieninach w listopadzie, a zwłaszcza w jego drugiej połowie nie zaskoczy nas pozytywnie. Na tym obszarze we wspomnianym okresie zwyczajnie zaczyna się już zima i można spodziewać się nawet opadów śniegu. Najwyższa temperatura w Pieninach w listopadzie? Trzeba przyznać, że pogoda nie zapowiada się optymistycznie.

Widok na Trzy Korony.Widok na Trzy Korony. zdjęcie ilustracyjne/ mkos83, iStock

Co prawda według meteorologów najwyższa temperatura w kolejnych dniach listopada może wynosić 9 stopni Celsjusza, ale niestety ta wartość nie utrzyma się na dłużej i należy spodziewać się ochłodzenia. Ponadto dni będą bardzo pochmurne i szare. Planując jakikolwiek spacer trzeba pamiętać o zabraniu latarek, ponieważ w listopadzie można liczyć na zaledwie 2 godziny słońca w ciągu dnia, a ponadto dni są bardzo krótkie i szybko się ściemnia.

Najniższa temperatura w Pieninach - listopad

Wąwóz Dunajca w PieninachWąwóz Dunajca w Pieninach zdjęcie ilustracyjne/ whitelook, iStock

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Średnia temperatura w Pieninach - w listopadzie rozpoczyna się najbardziej pochmurny okres

Jaka jest średnia temperatura w Pieninach w listopadzie? W tym okresie wartość średniej temperatury będzie wynosić 5 stopni Celsjusza. Warto zaznaczyć, że Pieniny w porównaniu z innymi pasmami górskimi mają wyjątkowo łagodny klimat.

Ponadto w tym obszarze kraju zachmurzenie jest niewielkie. Ogólna liczba pochmurnych dni waha się od 135 – 140 w ciągu roku. Najwięcej jest ich w okresie od listopada do marca, a najmniej przypada na wrzesień.

Jaka temperatura w Pieninach - listopad

Jaka jest temperatura w Pieninach w listopadzie? Trzeba przyznać, że o tej porze roku w Pieninach jest dość zimno. Zdarzają się oczywiście pojedyncze, cieplejsze dni ale musimy liczyć się z tym, że zima jest już coraz bliżej. Oczywiście spacery i spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest jak najbardziej zalecane dla naszego organizmu także warto maksymalnie wykorzystywać dni bez deszczu na zdrową aktywność fizyczną i ruch.

Zobacz też: Zeszli ze szlaku, by zrobić ekstra zdjęcie. Mogło skończyć się źle. "Więcej pseudoturystów - tragedia"

Więcej o: