Temperatura w Górach Bialskich - listopad z dnia na dzień będzie coraz chłodniejszy

Temperatura w Górach Bialskich. Listopad to miesiąc zdecydowanie chłodny i zimowy, więc śmiało możemy doszukiwać się pierwszych oznak nadchodzącej zimy. Sprawdź zatem jaka będzie pogoda i temperatura w nadchodzących dniach, jeśli zamierzasz udać się w podróż w Góry Bialskie.

Najwyższa temperatura w Górach Bialskich - listopad

Temperatura w Górach Bialskich w listopadzie nie będzie wysoka. Trudno się spodziewać innego obrotu sprawy - mamy już głęboką jesień, co na terenach górzystych może przynosić nawet pierwsze opady śniegu. Nic zatem dziwnego, że temperatury nie będą zbyt często osiągać wartości dwucyfrowych. Ile wyniesie najwyższa temperatura w Górach Bialskich?

Góry Bialskie. Zdjęcie ilustracyjneGóry Bialskie. Zdjęcie ilustracyjne Autorstwa Jacek Halicki - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50137217

Choć pogoda do tej pory była wyjątkowo łaskawa i rozpieszczała nas słonecznymi dniami, to według synoptyków nadchodzące dni będą zdecydowanie chłodniejsze. Najwyższa temperatura w Górach Bialskich będzie wynosiła zaledwie 6 stopni Celsjusza, ale spodziewać się także możemy wielu opadów deszczu i pochmurnych dni. Zatem jeśli wybierasz się na spacer po szlakach to koniecznie pamiętaj o odpowiedniej odzieży dopasowanej do warunków atmosferycznych, a także o tym, że w listopadzie dni są krótsze więc zabierz ze sobą latarkę.

Najniższa temperatura w Górach Bialskich - listopad przyniesie pierwsze opady śniegu

Jakiej najniższej temperatury możemy spodziewać się w listopadzie w Górach Bialskich? Dla miłośników pieszych wędrówek nadchodząca pogoda nie wygląda zbyt zachęcająco i optymistycznie. Termometry mogą wskazywać nawet -8 stopni Celsjusza w nocy, więc trzeba liczyć się z tym, że poranki także będą chłodne i nieprzyjemne. Synoptycy ostrzegają przed wiatrem, który dodatkowo sprawi, że odczuwalna temperatura będzie niższa.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Średnia temperatura w Górach Bialskich - listopad wielkimi krokami przybliża nas do zimy

Jaka jest średnia temperatura w listopadzie w Górach Bialskich? W ciągu dnia średnia wartość temperatury może wahać się od 4 do maksymalnie 6 stopni Celsjusza. Trzeba przyznać, że spacer po szlakach w takiej temperaturze może być dość rześki. Wielu turystów jednak chętnie wybiera się na piesze wędrówki, nawet w takich warunkach.

Jaka temperatura w Górach Bialskich - listopad to ostatni dzwonek na spacery górskimi szlakami

Temperatura w Górach Bialskich w listopadzie zdecydowanie przypomina nam o nadchodzącej zimie. Jeśli zatem chcesz jeszcze pospacerować po górach i szlakach to w tej chwili jest to ostatni dzwonek. Co prawda temperatura nie będzie zbyt wysoka i nie będzie dużo słońca, ale jednak świeże, górskie powietrze będzie miało dobry wpływ na nasz organizm, ponieważ tak naprawdę to każda pora roku jest dobra na wyprawę w góry.

Góry Bialskie. Zdjęcie ilustracyjneGóry Bialskie. Zdjęcie ilustracyjne Autorstwa Jacek Halicki - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40558098

Wszystko zależy oczywiście od naszych preferencji. Jesienią Góry Bialskie wyglądają niezwykle pięknie i malowniczo, ale zimą także im niczego nie brakuje. Ponadto niedaleko znajduje się wiele stoków narciarskich, na których można poszaleć na nartach. Oczywiście należy niezmiennie pamiętać o odpowiednim sprzęcie i przygotowaniu zarówno do spacerów jak i do szusowania po stokach.

Zobacz też: Temperatura w Karkonoszach - jaki będzie listopad?

Więcej o: