Temperatura w Beskidzie Wyspowym. Listopad zachęca do wyprawy na Mogielicę

Temperatura w Beskidzie Wyspowym w listopadzie wciąż nie przypomina o zbliżającej się zimie. Przed nami długi weekend i kilka dni wolnych od pracy zatem warto je dobrze wykorzystać i wybrać się na Mogielicę, która w słoneczne dni zachwyca wspaniałym krajobrazem.

Najwyższa temperatura w Beskidzie Wyspowym - listopad

Temperatura w Beskidzie Wyspowym w listopadzie może zaskoczyć niejednego z nas. Trzeba przyznać z całą pewnością, że najwyższa temperatura w Beskidzie Wyspowym prezentuje się wyjątkowo przyjemnie. Zwłaszcza ta, jaką zapowiadają synoptycy na zbliżający się wielkimi krokami długi weekend.

Widok na Beskid WyspowyWidok na Beskid Wyspowy Piotr Gądek

Według nich najwyższa temperatura sięgnie 14 stopni Celsjusza, a pomimo delikatnego zachmurzenia nie musimy obawiać się w tym terminie opadów. Pozostałe dni listopada także nie będą najgorsze, bo pojawi się w nich sporo słońca a temperatura nadal będzie przekraczała 10 stopni Celsjusza.

Najniższa temperatura w Beskidzie Wyspowym - w listopadzie zazwyczaj rozpoczyna się zima

Najniższa temperatura w Beskidzie Wyspowym w listopadzie nie spadnie poniżej 0 stopni Celsjusza. Meteorolodzy zapewniają, że najniższa wartość będzie wahać się od 2 do 3 stopni Celsjusza. Mimo, że ze względu na położenie geograficzne w Beskidzie Wyspowym panuje klimat górski, który cechują silne wahania temperatur, synoptycy nie zapowiadają w listopadzie przymrozków mogących zwiastować nadejście zimy, która w tym regionie kraju rozpoczyna się już zazwyczaj w pierwszej dekadzie listopada i jest raczej dość surowa.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Średnia temperatura w Beskidzie Wyspowym - ile będzie wynosić w listopadzie?

Jaka będzie średnia temperatura w Beskidzie Wyspowym i czy listopad zapowiada się zimny? Sprawdzając prognozy pogody na pewno uzyskasz odpowiedź na te pytania. Warto sugerować się pogodą długoterminową, zwłaszcza planując wyjazd. Według synoptyków średnia temperatura w Beskidzie Wyspowym w listopadzie będzie miała wartość 8 stopni Celsjusza. Mowa oczywiście o temperaturze w ciągu dnia. Śmiało można spacerować przy takiej pogodzie, bo widoki o tej porze roku są zachwycające.

Jaka temperatura będzie w Beskidzie Wyspowym w listopadzie?

W listopadzie w Beskidzie Wyspowym zazwyczaj rozpoczyna się zima, ale w tym roku temperatura jaka tam będzie nie zapowiada rychłego jej nadejścia. Pogoda zdecydowanie nas rozpieszcza i można pomyśleć, że do zimy nam daleko.

Beskid Wyspowy, widok z polany Gorc Kamienicki (zdjęcie ilustracyjne)Beskid Wyspowy, widok z polany Gorc Kamienicki (zdjęcie ilustracyjne) Fot. Jerzy Opioła / commons.wikimedia.org / (CC BY-SA 4.0)

Według meteorologów temperatura w Beskidzie Wyspowym w listopadzie będzie wynosić od 8 do nawet 14 stopni Celsjusza, co zachęca do spacerów i wędrówek po szlakach. Warto jednak pamiętać, że w tym obszarze kraju pogoda bywa kapryśna i może nas zaskoczyć nagłą zmianą aury. Należy być zatem odpowiednio na to przygotowanym. Jeśli planujesz wyjazd czy dłuższą wędrówkę warto na bieżąco sprawdzać prognozy pogody.

Zobacz też: Bajeczny urlop za granicą? Nie musisz jechać przez pół świata. Zaplanuj wypoczynek u naszego sąsiada

Więcej o: