Temperatura w Bieszczadach - listopad nadal będzie ciepły. To odpowiednia pora by wykorzystać urlop

Temperatura w Bieszczadach w listopadzie wciąż wygląda całkiem przyjemnie jak na tą porę roku. Mimo, że jesień już na dobre zawitała do Polski, to pogoda troszkę nas rozpieszcza co mogą potwierdzić termometry.

Najwyższa temperatura w Bieszczadach. Listopad to ostatni moment na spacery w słońcu

Temperatura w Bieszczadach w listopadzie zwykle jest już znacznie niższa niż w innych miesiącach. W tym roku jednak mamy zdecydowanie bardzo ciepłą i pogodną jesień, a co za tym idzie w Bieszczadach również jest cieplej. Najwyższa wartość temperatury w Bieszczadach w listopadzie sięgnie nawet 14 stopni Celsjusza w ciągu dnia.

Bieszczady jesienią. To najlepszy czas, by wybrać się w te malownicze góry.Bieszczady jesienią. To najlepszy czas, by wybrać się w te malownicze góry. Fot. Pixabay

Według prognoz synoptyków najładniejsza pogoda będzie w pierwszym tygodniu miesiąca. Nie oznacza to jednak, że później będzie już tylko zimno i brzydko. Temperatura maksymalna będzie wahać się od 6 do 13 stopni Celsjusza więc trzeba przyznać, że jak na listopad to całkiem przyjemna temperatura. Może zatem warto pomyśleć o tym by rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Spacery nad Soliną i słońce to połączenie idealne.

Najniższa temperatura w Bieszczadach - listopad może przynieść pierwsze opady śniegu

Jaka będzie najniższa temperatura w Bieszczadach w listopadzie? Według pogody długoterminowej najniższa temperatura spadnie do -2 stopni Celsjusza. Pocieszające jest to, że według meteorologów taka wartość na termometrach pojawi się dopiero pod koniec miesiąca. Noce będą wtedy zdecydowanie chłodniejsze, a ponadto wraz ze spadkiem temperatury mogą pojawić się pierwsze opady śniegu. Należy również spodziewać się mglistych poranków, które będą utrudniały piesze wędrówki.

Zobacz wideo Urlop na świeżym powietrzu? Uważaj na żmije

Średnia temperatura w Bieszczadach - listopad

Wartość średniej temperatury w Bieszczadach w listopadzie plasować się między 3 a 15 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Przy takich wskaźnikach temperatur swobodnie można wybrać się na pieszą wędrówkę. Należy jednak pamiętać, że o tej porze roku w Bieszczadach można spodziewać się deszczu, śniegu i mgły. Zatem jeśli wybierasz się na spacer to koniecznie przygotuj się na wszelkie ewentualności, które mogą Cię spotkać ze strony pogody. Warto zaopatrzyć się także w latarkę ponieważ dni w listopadzie są znacznie krótsze i trwają średnio około 9 godzin.

Jaka temperatura będzie w Bieszczadach w listopadzie?

Aby dokładnie wiedzieć jaka temperatura będzie w listopadzie w Bieszczadach, warto śledzić prognozy pogody. Najlepiej te długoterminowe. W listopadzie przypada aż 18 słonecznych dni, z których warto skorzystać.

Bieszczady jesienią. To najlepszy czas, by wybrać się w te malownicze góry.Bieszczady jesienią. To najlepszy czas, by wybrać się w te malownicze góry. Fot. Pixabay

Temperatura w ciągu dnia, którą przewidują synoptycy także zapowiada się nieźle. Ich zdaniem większość dni w listopadzie osiągnie temperaturę około 10 stopni Celsjusza. Załamanie i pogorszenie pogody może nadejść pod koniec miesiąca. Wtedy też spodziewać możemy się częstszych opadów deszczu, a co za tym idzie ogólnego pogorszenia aury.

Zobacz też: Te miejsca w górach uwielbiają seniorzy. Nie ma tam trudnych szlaków, są za to piękne widoki

Więcej o: