Temperatura w Beskidzie Żywieckim. Listopad będzie w tym roku zachwycał!

Temperatura w Beskidzie Żywieckim - listopad. Polska, złota jesień może być także ciepła i słoneczna. Temperatura w Beskidzie Żywieckim w listopadzie będzie na to najlepszym przykładem, ponieważ według prognoz pogody listopad zapowiada się dość ciepło.

Najwyższa temperatura w Beskidzie Żywieckim – listopad to dobry czas na krótki wypoczynek

Temperatura w Beskidzie Żywieckim w listopadzie może być zaskakująca. Najwyższa temperatura w Beskidzie Żywieckim w listopadzie będzie plasowała się całkiem wysoko. Mimo, że jesień już w pełni i dni są coraz krótsze, to w listopadzie w Beskidzie Żywieckim w ciągu dnia przypada nawet 10 godzin słońca. Warto z nich skorzystać i cieszyć się słonecznymi dniami, a tych w listopadzie w Beskidzie Żywieckim będzie aż 18. Według synoptyków najwyższa temperatura może osiągnąć wartość 17 stopni Celsjusza w ciągu dnia, a tyle zdecydowanie powinno wystarczyć do długich spacerów i udanego wypoczynku.

Najniższa temperatura w Beskidzie Żywieckim. Czy listopad przyniesie pierwsze opady śniegu?

Najniższa temperatura w Beskidzie Żywieckim na listopad także wygląda nieźle. Synoptycy zapowiadają, że chłodniejsze noce zaczną się w połowie listopada, kiedy temperatura w nocy spadnie do -4 stopni Celsjusza.

Beskid ŻywieckiBeskid Żywiecki Fot. Bartłomiej Barczyk / Agencja Wyborcza.pl

W tym okresie także pojawić się mogą przelotne opady deszczu co dodatkowo sprawi, że będzie zimniej i wilgotniej, a co za tym idzie aura nie będzie najprzyjemniejsza. W pozostałe noce minimalna temperatura będzie wahać się od 0 do nawet 8 stopni Celsjusza, ale wszystko zależy także od pogody i temperatury w ciągu dnia.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Średnia temperatura w Beskidzie Żywieckim - listopad nie musi być brzydki i deszczowy.

Jaka będzie średnia temperatura w Beskidzie Żywieckim w listopadzie? To pytanie zadają sobie osoby, które kochają góry o tej porze roku. Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście śledzenie prognozy pogody, aby być przygotowanym na różne ewentualności. W tym regionie pogoda lubi szybko się zmieniać i może zaskoczyć niejednego weterana podróży. Meteorolodzy przewidują, że średnia wartość temperatury w tym okresie może sięgnąć 7 stopni Celsjusza – mowa tu oczywiście o temperaturze w ciągu dnia. Przy takiej temperaturze można śmiało spacerować.

Jaka będzie temperatura w Beskidzie Żywieckim w listopadzie?

Jaka będzie temperatura w Beskidzie Żywieckim w listopadzie najlepiej sprawdzać na bieżąco w prognozach pogody. Zwłaszcza jeśli planujemy wyjazd w tamten rejon Polski. Przed wyjazdem warto spakować:

  • ciepłą odzież,
  • porządne obuwie,
  • płaszcz przeciwdeszczowy
  • termos na gorące napoje. 

Gdzie na weekend? Beskidy polecają się na jesienny urlopGdzie na weekend? Beskidy polecają się na jesienny urlop Fot. Marta Błażejowska / Agencja Wyborcza.pl

Co prawda według synoptyków pogoda na listopad nie jest najgorsza, ale jadąc w góry trzeba być dobrze przygotowanym. Eksperci od pogody przewidują, że temperatura w Beskidzie Żywieckim będzie miała wartość od 5 do nawet 15 stopni Celsjusza. Według nich ochłodzenie przyjdzie wraz z nadejściem kolejnego miesiąca kiedy temperatura spadnie do 1 stopnia Celsjusza.

Zobacz też: Jak wyglądały Krupówki sto lat temu? "Niczym wycięte z jakiegoś westernu"

Więcej o: