Gdzie pojechać na weekend z dzieckiem? Zaplanuj rodzinny wyjazd

Gdzie pojechać na weekend z dzieckiem, kiedy aura za oknem coraz mniej nas rozpieszcza i raczej nie zachęca do podróży? Mimo niedogodności warto znaleźć czas na chwilę relaksu i spędzenie czasu z rodziną. Zaplanuj już teraz rodzinny wyjazd i sprawdź, gdzie pojechać na weekend z dzieckiem, by się zrelaksować i zapewnić atrakcje pociechom.

Weekend z dzieckiem – co należy ze sobą zabrać?

Gdzie pojechać na weekend z dzieckiem? Oprócz zaplanowania destynacji konieczne jest także zadbanie o wiele dodatkowych szczegółów. Wyprawa na weekend z dzieckiem nie będzie oczywiście należała do najłatwiejszych. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Jadąc z dzieckiem w dłuższą podróż musimy zabrać ze sobą mnóstwo rzeczy, które mogą okazać się przydatne. Na liście znaleźć powinny się z pewnością: 

 • apteczka,
 • dokumenty,
 • kosmetyki i inne akcesoria do higieny,
 • ubrania (najlepiej różne i dostosowane do pory roku, ale na wszelki wypadek warto być przygotowanym na różne ewentualności ponieważ pogoda lubi zaskoczyć),
 • obuwie (także dostosowane do warunków i miejsca, w które jedziemy),
 • przekąski i napoje na drogę,
 • ulubione zabawki,
 • naczynia turystyczne.

Gdzie z dzieckiem na weekend? Tu z pewnością nie będziecie się nudzić!

Jeśli wybierasz się na wyjazd z dzieckiem to warto już wcześniej wybrać miejsce, które będzie dla was odpowiednie. Podpowiadamy, gdzie warto wybrać się z dzieckiem na weekend. 

 • Magiczne Ogrody w Janowcu nad Wisłą – każde dziecko marzy, by tam pojechać. Miejsce wprost idealne na spędzenie rodzinnego weekendu. Magiczne Ogrody zachwycają dzieci, ale także dorosłych. Każdy świetnie się tam bawi. Magiczna atmosfera, place zabaw i dużo przestrzeni na odpoczynek. Magiczne Ogrody świetnie pobudzają wyobraźnię u dzieci.
 • Inwałd Park: Świat Marzeń, Dinolandia, Warownia, Mini ZOO, Ogród JP II – kolejne miejsca, które dzieci kochają. To aż 5 tematycznych parków rozrywki. Można tam spotkać kangury czy emu, co dla dzieci jest ogromną atrakcją. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.
 • Energylandia w Zatorze – miejsce rozrywki dla całej rodziny. To chyba w ostatnim czasie najbardziej oblegane miejsce. Zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Park ten zajmuje aż 35 hektarów, a skorzystanie ze wszystkich atrakcji zajmie co najmniej kilka godzin.
Zobacz wideo Energylandia - tak wyglądają procedury bezpieczeństwa w parku

Wielkopolska na weekend z dzieckiem. Gdzie skosztować słynnych rogali świętomarcińskich?

Poznań jest niewątpliwie pięknym miastem, które ma w sobie wiele uroku i oczywiście warto je odwiedzić. Sprawdź, co może zaoferować Wielkopolska na weekend z dzieckiem. Zapewne znajdziesz miejsca, które urzekną Ciebie i twoich najbliższych. Poznaj najciekawsze atrakcje w Wielkopolsce.

 • Rogalowe Muzeum Poznania – rogale świętomarcińskie chyba doskonale zna każdy. W tym muzeum można nie tylko spróbować, ale także samemu przyczynić się do powstawania słynnych słodkości. Doskonała atrakcja dla całej rodziny.
 • Zoo w Poznaniu – Poznań to miasto, które posiada aż dwa ogrody zoologiczne, czyli stare i nowe zoo. Zarówno jedno jak i drugie jest warte odwiedzenia.
 • Laboratorium Wyobraźni – pierwsze w Poznaniu centrum nauki. Powstało w 2015 roku. Doskonale rozwija wyobraźnię dzięki wielu tematycznym warsztatom, w których mogą uczestniczyć zarówno starsi jak i młodsi.

Weekend z dzieckiem zimą – gdzie pojechać?

Gdzie pojechać na weekend z dzieckiem zimą? Najlepiej wybrać takie miejsce, które będzie atrakcyjne dla dzieci, ale także dla dorosłych, tak aby nikt się nie nudził. Poza tym warto spędzać czas razem w rodzinnym gronie. Dobrym rozwiązaniem jest podjęcie wspólnej decyzji co do miejsca wyprawy. Warto na kilka tygodni przed planowanym terminem wyjazdu omówić kilka propozycji i wybrać tę, która spełnia oczekiwania wszystkich. 

Fajne miejsce na weekend z dzieckiem – wybierzcie razem

Szukasz fajnego miejsca na weekend z dzieckiem? W Polsce takich miejsc jest mnóstwo. Warto tylko wcześniej zdecydować jakie macie oczekiwania co do wyjazdu. Czy wolicie jechać w góry, czy może nad morze? Czy ma to być raczej spokojny weekend, a może wolicie szaleć w parkach rozrywki? Najlepiej byście razem, wspólnie wybrali miejsce podróży, tak aby każdy mógł dokładnie określić co chciałby robić. Jeśli już dokładnie sprecyzujecie swoje podróżnicze oczekiwania, będzie wam zdecydowanie łatwiej wybrać miejsce, do którego pojedziecie.

Gdzie na weekend z dzieckiem jesienią? Oto lista miejsc, gdzie warto jechać

Zaplanuj jesienny wyjazd i zastanów się, gdzie pojechać na weekend z dzieckiem jesienią. Zarówno rodzicom jak i dzieciom dobrze zrobi oderwanie się od codziennych obowiązków i rutyny. Warto skorzystać z ostatnich cieplejszych dni i wybrać się razem z całą rodziną na krótki wyjazd. Poniżej przedstawiamy krótką listę ciekawych miejsc.

 • Centrum Nauki Kopernik – przemień się w szalonego naukowca. Razem z dzieckiem wykonaj mnóstwo ciekawych eksperymentów, łącząc przyjemne z pożytecznym.
 • Przełom Dunajca w Pieninach – spokojne i piękne miejsce. Idealne aby się wyciszyć i podziwiać wspaniałą przyrodę. Oczywiście koniecznie trzeba to robić z tratwy, płynąc Dunajcem.
 • Farma Iluzji – miejsce dla całej rodziny. Świetnie bawią się tam dzieci, ale także dorośli wychodzą z uśmiechem na twarzy. Wiele ciekawych atrakcji, miejsc na relaks. Farma Iluzji to magiczne miejsce, które zdecydowanie uwielbiają zarówno mali jak i starsi turyści.

 Zobacz też: Gdzie nad morze z dzieckiem? Trzy ciekawe miejsca, w których nie brak atrakcji dla najmłodszych

Więcej o: